Kozlovskis: Glābēju darbs plūdu laikā ir uzlabojies

Daugavpilī situācija ir ļoti nopietna, kritiskas varētu būt tuvākās divas stundas, kad pēc provizoriskiem aprēķiniem Daugavpili sasniegs ūdens masas no Krievijas, kas nāk caur Baltkrieviju, LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

"Esam monitoringa režīmā, skatāmies, kāds būs ūdens līmeņa pieaugums, kā uzvedīsies Daugava," sacīja iekšlietu ministrs. Patlaban Daugavpils novadā koncentrēti papildu resursi no citiem reģioniem, laivas, gultasvietas, piepūšamās teltis.

Uz LTV jautājumu, vai Krīzes vadības padomes sēde nav sasaukta novēloti, tā kā plūdi ir aktuāli jau nedēļu, ministrs Kozlovskis norādīja - pašlaik valstī nav izveidojusies tāda situācija, ka netiek galā ar personu izvietošanu vai evakuāciju, taču, ja būs nepieciešams par to lems padomes sēdē.

"Pašlaik lielākā daļa cilvēku tāpat atrodas savās dzīvesvietās. Pašvaldībām ir izdevumi, zaudējumi, un tie ir arī citām personām. Skaidrs, ka pašvaldību rūpe un sāpe ir efektīvi tērēt līdzekļus, lai plūdu sekas likvidētu, un ir cerība uz to, ka zaudējumi tiks kompensēti," sacīja ministrs. Ja būs nepieciešams, krīzes vadības padomē lemšot par nopietnākiem soļiem, piemēram, ārkārtas situācijas izsludināšanu, sacīja iekšlietu ministrs.

Pēc ministra domām, ārkārtas situācija ir izsludināma, ja vietējā pašvaldība vairs nevar tikt galā ar plūdu dēļ radušos situāciju. "Pašlaik tas tiek uzturēts kārtībā. Protams, es neizslēdzu, ja situācija pasliktināsies, var tikt izsludināta arī ārkārtas situācija. Tas ir vairāk domāts uz ierobežojumu noteikšanu konkrētām personām un jau uz konkrētu rīcību, iesaistot armiju," skaidroja Kozlovskis.

Ministrs arī saņēmis ziņas, ka pie pie Daugavpils novada Līksnas pagasta dārza un dzīvojamo māju kooperatīva, kur arī pastāvīgi dzīvo cilvēki, pirmdienas rītā pārrauts aizsargdambis 15 metru. Kozlovskis norādīja, ka jau šobrīd ir kooperatīvi, kuros jau cilvēkiem ir aizliegts atrasties. "Saskaņā ar Civilās aizsardzības likumu, pašvaldība var līdz pat divām nedēļām ierobežot personu pārvietošanos administratīvajā teritorijā," sacīja ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti