Panorāma

Latvijā aizvien pieaug ēnu ekonomika

Panorāma

Panorāma

Rīgas Dzemdību namā pērn pieaudzis dzemdību skaits

Kovida ietekmē Rīgas Dzemdību namā pērn pieaudzis dzemdību skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas Dzemdību namā, kur nāk pasaulē katrs trešais mazulis Latvijā, pērn piedzimuši 5866 bērni, un tas ir par 474 vairāk nekā gadu iepriekš. Šādu bēbīšu bumu tur skaidro ar stingrajiem kovida laika noteikumiem, tostarp grūtnieču dubultu testēšanu un dzemdībām izolatorā, ja sieviete bijusi kovida pozitīva.

Pērn Latvijā dzimstības līmenis turpināja kristies, bet Rīgas Dzemdību namā pērn notika par 449 dzemdībām vairāk nekā gadu iepriekš. Analizējot šo pozitīvo statistiku, Dzemdību nama vadība to skaidroja tieši ar kovida laiku un nopietnajiem drošības nosacījumiem.

Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova pauda, ka pacienti Dzemdību namu izvēlējās kā drošāko vietu bērna laišanai pasaulē.

Pērn tur dzemdēja 86 kovida pozitīvas sievietes, šogad gada pirmajā ceturksnī jau 141. Neviena inficēta dzemdētāja nav ar vīrusu inficējusi kādu citu, jo pat iestājās slimnīcā pa citām durvīm un visā uzturēšanās laikā atradās izolatorā.

“Šie izolatori savulaik tika būvēti tieši šādām vajadzībām, bet nekad līdz šim tam netika izmantoti. Tur bija citas vienības. Un šis bija kā kulaks uz acs! Varēja ievērot no pacientu un personāla viedokļa epidemioloģiskās drošības pasākumus,” norādīja Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dace Rezeberga.

Otrs bēbīšu buma iemesls esot pieejamā epidurālā analgēzija, kas pēc noteikumu izmaiņām tagad pieejama lielākai dzemdētāju daļai. “Kad paplašināja valsts apmaksas iespējas, tā ir mūsu ikdiena. Mūsdienās dzemdību atsāpināšana ir ļoti svarīga,” uzsvēra Rezeberga.

Pērn valstī notikušas 17 209 dzemdības, kas ir par 120 mazāk nekā 2020. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti