Konkursā uz ZVA direktora amatu pieteikušies pieci pretendenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Noslēgusies pieteikšanās atklātam konkursam uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu, un saņemti pieteikumi no pieciem pretendentiem, informēja Ministru kabinetā (MK).

Amata konkurss, kas tika izsludināts 31. maijā, norisināsies trīs kārtās.

Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz desmit jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Savukārt pretendentus, kas tiks izvirzīti uz konkursa trešo kārtu, vērtēs, pārbaudot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, pārmaiņu vadīšanu, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts uz apstiprināšanu Ministru kabinetā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika un biedrības "Veselības aprūpes darba devēju asociācija" izpilddirektore Ināra Pētersone, VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Tāpat pretendentu vērtēšanā piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere un nevalstiskās organizācijas "Veselības projekti Latvijai" valdes priekšsēdētāja Vita Dumpe, norādīja MK.

KONTEKSTS:

ZVA direktora amats kļuva vakants pēc tam, kad līdzšinējam ZVA direktoram Svenam Henkuzenam tika piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trim gadiem, taču Henkuzens vispirms devās bērna kopšanas atvaļinājumā, bet pēc atgriešanās no tā būs Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amatā.

Disciplinārlieta tika sākta saistībā ar neizdarībām "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanā pērnā gada nogalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti