Komisārs Muižnieks: Bērnunami un aprūpes nami iemieso cilvēktiesību pārkāpumus

Bērnunami, kā arī sociālās aprūpes nami un speciālās izglītības iestādes iemieso cilvēktiesību pārkāpumus, jo liedz tur dzīvojošajiem būt sabiedrībā, intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt” piektdienas, 16.decembra, rītā sacīja Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

„Mani mazliet mulsina tas pagātnes mantojums, kas mums velkas līdzi – bērnunami, speciālās izglītības iestādes cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,” atzina Muižnieks. „Daudzviet Eiropā nav vairs bērnunamu un sociālās aprūpes namu mežu vidū, nav vairs speciālo izglītības iestāžu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Cilvēki ir integrēti izglītības iestādēs,” viņš norādīja.

Muižnieks uzsvēra, ka dzīve speciālās iestādēs pārkāpj tur dzīvojošo tiesības dzīvot sabiedrībā un būt tajā iekļautiem.

„Tas ir arī slikti sabiedrībai, jo tad cilvēki pierod, ka nav invalīdu, cilvēku ar garīgiem traucējumiem vai ar īpašām vajadzībām. Viņi nezina, kas tas ir, un baidās, tādējādi kavējot sabiedrības attīstību,” sacīja EP cilvēktiesību komisārs.

Šīs sistēmas pastāvēšanu gan daļēji uztur pašvaldību šad tad manāmā vēlme saglabāt bērnunamus vai sociālās aprūpes iestādes, jo tādējādi pašvaldībā tiek saglabātas darba vietas.

Vēl viens faktors ir ne sevišķi attīstīta adopcija un audžu ģimeņuinstitūcija, kas vienā līmenī ir jau 10 gadus. Tomēr tieši tagad ir īstais brīdis, lai lauztu bērnunamu un sociālās aprūpes namu sistēmu, jo ir pieejami daudzi Eiropas Savienības fondu līdzekļi, atgādināja Muižnieks.

Ziņots, ka otrdien, 13.decembrī, EP cilvēktiesību komisārs publiskoja ziņojumu par cilvēktiesību stāvokli Latvijā. Tajā viņš jo īpaši mudināja Latviju novērst trūkumus dzimumu līdztiesībā, sieviešu un bērnu, kā arī seksuālo minoritāšu cilvēktiesībās.

4 komentāri
urliks
sitadas mulkibas pierunat.,ko tu te pierunaji., cilveki dzivo neka tu to uzskati bet ta ka vini dzivo.,pec ta kadi valsti ir vispar dzivosanas iespejas.,un tas ir augstaka pakape bernu nami nevis berni pie miskastem.,kada tev komisar izglitiba
Kŗemilek
Atceros, ka PSRS lieliski iztikām bez šiem politkorektajiem niekiem un nekur Rietumu demokrātijās cilvēks netika tā cienīts, kā tas bija PSRS. Paldies dievam, ka šodien joprojām ir valstis, kuras akli neseko neoliberāļu izgudrotajām cilvēktiesībām, kas ieviestas dažādu minoritāšu aizstāvībai.
Kŗemilek
Nez, Muižnieks tiešām tic visam tam, ko runā, vai viņam vienkārši darbs tāds? Nu, apmēram kā Lavrovam, tikai mazākā mērogā :D
Nav
jau nekāds noslēpums, ka Maskavas autoritārā režīma pielūdzējiem ir pretenzijas pret cilvēktiesībām un citām demokrātiskām vērtībām.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti