Kobzons sašutis par iekļaušanu «melnajā sarakstā»; Gazmanovs plāno doties uz Jūrmalu

Arī pēc Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojuma par prokremlisko Krievijas dziedātāju Oļega Gazmanova, Josifa Kobzona un Valērijas iekļaušanu Latvijas „melnajā sarakstā” vismaz viens no trijiem – Gazmanovs – savus plānus nav mainījies un aizvien grasās apmeklēt jauno dziedātāju konkursu „Jaunais vilnis”, kas šonedēļ notiks Jūrmalā. Savukārt padomju un Krievijas estrādes korifejs Kobzons ir sašutis par Latvijas lēmumu un uzskata par nepieņemamu sankciju piemērošanu kultūras darbiniekiem.

Gazmanova koncertu  direktors Dmitrijs Carenko raidsabiedrības BBC Krievijas dienestam atzinis, ka dziedātājs plāno doties uz Jūrmalu.

„Pagaidām neviens neko nav atcēlis. Man neviens nav zvanījis ne no Latvijas vēstniecības, ne no citām iestādēm, tāpēc man plānos nekas nav mainīts. Tagad skaidrošu, kas tās par baumām,” sacīja Carenko.

Savukārt Valērijas pārstāvis Maksims Sazonovs BBC Krievijas dienestam atteicās komentēt dziedātājas iekļaušanu „melnajā sarakstā”, aizbildinoties ar to, ka Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā pie krieviski publicētā paziņojuma ir piebilde - „neoficiālais tulkojums”, tāpēc viņš pieļāvis, ka ministrijas mājaslapu kāds varēja arī uzlauzt.   

Kobzons, kuram bija jāuzstājas „Jaunajā vilnī”, paziņojis, ka Rietumvalstu sankciju piemērošana arī kultūras darbiniekiem nav pieņemama. „Kad demokrātija izplatās uz kultūru un pilsoņu brīvību un pārvietošanas brīvību – tā nav demokrātija, tie ir Amerikas satelīti, kuri trako un nezina, ko lai vēl izdara,” Krievijas oficiālajai aģentūrai „RIA Novosti” paudis Kobzons.  

 „Es bija Spānijā un atgriezos [Krievijā], lai lidotu uz Latviju. Vakarā vajadzēja izlidot. Bet tagad mani sasniedz šīs ziņas,” sacījis Kobzons.  

Kobzons jau 2003.gadā bija iekļauts „melnajā sarakstā” – oficiālais iemesls toreiz bija „valsts drošības un kārtības apdraudējums, taču 2004.gadā toreizējais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons viņu no saraksta svītroja, un kopš tā laika Kobzons katru gadu apmeklējis „Jauno vilni”. 

Jau ziņots, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kura pazīstama kā Valērija.  Šie dziedātāji pēdējos gados regulāri apmeklēja Jūrmalā notiekošo dziedātāju konkursu „Jaunais vilnis”, un Rinkēvičs iepriekš neslēpa, ka iebraukšanas aizliegums skars šī festivāla viesus.

Jau pagājušās nedēļas nogalē Rinkēvičs pieņēmis lēmumu aizliegt "Krievijas imperiālisma un agresijas apoloģētiem ierasties Latvijā uz smalkiem pasākumiem".

Ministra lēmums saistīts ar pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, kur notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna, nogalinot 298 cilvēkus. Kaut arī visām Ukrainas teritorijā notiekošā konfliktā iesaistītajām pusēm vajadzētu maksimāli sadarboties, lai novērstu traģēdijas sekas, noskaidrotu cēloņus un darīt visu iespējamo, lai bojāgājušo mirstīgās atliekas tiktu nogādātas tuviniekiem apbedīšanai, no Krievijas puses sekojis propagandas vilnis, dīvainas teorijas, pārmetumi un destruktīva rīcība.   

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti