Panorāma

NMPD noliedz novēlotu palīdzības sniegšanu I. Eidukam

Panorāma

Saeima turpina apspriest valsts budžetu

Līdz 6. decembrim ierobežojumus neatvieglos

Koalīcija vienojas līdz 6. decembrim būtiski nemīkstināt Covid-19 ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz 6. decembrim nav plānots būtiski atvieglot Covid-19 ierobežojumus, vienojusies koalīcija. To pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Ministrs norādīja, ka koalīcijā panākta vienošanās līdz 6. decembrim “jaunus, iepriekš neapspriestus” ierobežojumu atvieglojumus neieviest. Tādējādi līdz šim datumam, visticamāk, tiks saglabāti pašreizējie drošības pasākumi.

6. decembris izvēlēts par atskaites punktu, jo šajā datumā valstij tiks piegādāti vairāki Covid-19 paštesti, ar kuriem būs iespējams regulārāk testēt publiskajā sektorā strādājošos, atzīmēja Pavļuts. 

Savukārt konkrēti lēmumi saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem pēc 6. decembra patlaban nav pieņemti. Tas būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, tomēr Pavļuts pastāstīja, ka koalīcija ir vienojusies par vairākiem iespējamiem scenārijiem, tomēr nevēlējās prognozēt situāciju priekšlaicīgi.

“Tas būs atkarīgs no tā, kurš no epidemioloģiskajiem scenārijiem piepildās. Šobrīd es negribētu aizsteigties notikumiem priekšā un spekulēt par to, kādi pasākumi varētu tikt ieviesti,” sacīja Pavļuts.

Vaicāts par iespējamību gada nogalē atkal ieviest stingrus ierobežojumus, Pavļuts norādīja, ka daudz kas būs atkarīgs no sabiedrības uzvedības svētku laikā.

“Konkrēti lēmumi par “lokdauniem” vai mājsēdēm šobrīd netiek piedāvāti,” piebilda veselības ministrs. 

Vienlaikus gan Pavļuts, gan premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, ka Covid-19 pandēmija nav beigusies un par spīti saslimstības samazinājumam situācija Latvijā aizvien ir trausla. 

“Pandēmija ar to nav beigusies, un es aicinu ikkatru valsts iedzīvotāju būt apdomīgam, uzmanīgam, izsvērt, vai tiešām tā tikšanās ir vai nav nepieciešama, un kādā veidā varbūt mēs varam turpināt samazināt savus kontaktus, lai samazinātu iespēju, ka mēs inficējamies un nododam šo infekciju tālāk,” pauda Kariņš.

Saistībā ar vakcināciju pret Covid-19 premjers atzina, ka tās bezmaksas nodrošināšana sabiedrībai aizvien saglabājas valdības prioritāte.

Viņš arī aicināja ikvienu iedzīvotāju, kuram kopš Covid-19 vakcinācijas kursa pabeigšanas pagājuši seši mēneši, saņemt balstvakcīnu. 

Līdzīgu viedokli pauda arī veselības ministrs, norādot, ka koalīcijā ir vienprātība par balstvakcinācijas “plašu popularizēšanu” un koalīcijas pārstāvji aicina visus 6 mēnešus pēc vakcinācijas pabeigšanas saņemt balstvakcīnu. Veselības ministrs atzina, ka balstvakcinācija būs daļa no plāna, kā novērst plašu saslimstības uzliesmojumu arī turpmāk.  

Tikmēr labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija) sacīja, ka tuvākajā laikā koalīcijai un valdībai būs jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi. Pirmais no tiem saistās ar to, kā palielināt vakcinācijas aptveri iedzīvotāju vidū, kuri ir vecāki par 60 gadiem. Tāpat koalīcijai būs jālemj, kā riska grupās sasniegt 90% vakcinācijas aptveri. Eglītis un Pavļuts piebilda, ka šajā sakarā varētu būt lēmumi par stimulējošiem maksājumiem vakcinācijas veicējiem.

Tāpat labklājības ministrs minēja, ka tuvāko nedēļu laikā valdībai būs jāpieņem arī lēmumi par balstvakcinācijas pieejamību,

kā arī vakcinācijas nodrošināšanu bērniem vecumā no pieciem līdz 12 gadiem, tomēr pirmdien diskusija par to vēl nav bijusi.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti