KNAB sola neatstāt bez ievērības miljonāra Krūmiņa izteikumus LTV raidījumā «Viens pret vienu»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sola neatstāt bez ievērības uzņēmēja un miljonāra Jūlija Krūmiņa izteikumus Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu", kur uzņēmējs stāstīja par savu labvēlību pret tiesnesi Aiju Orniņu un Jūrmalas mēru Gati Truksni (Zaļo un zemnieku savienība), kā arī par uzņēmēja Andra Šķēles it kā prasīto divu miljonu eiro kukuli.

KNAB pārstāve Laura Dūša Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" norādīja, ka birojs neatstās bez ievērības Krūmiņa publiskos izteikumus un izvērtēs tos atbilstoši savai kompetencei. "Tik izvērtēta šī informācija, ko viņš ir sniedzis," piebilda KNAB pārstāve.

Jautāta, vai daļa no raidījumā izskanējušās informācijas birojam ir jaunums, KNAB pārstāve noteica: "Šāda informācija, tā kā notiek izmeklēšana, netiek šobrīd atklāta."

Savukārt, taujāta, vai, ņemot vērā Krūmiņa izteikumus arī par iespējamiem kukuļošanas gadījumiem, birojs varētu sākt jaunus procesus, Dūša norādīja:

"Birojs katrā ziņā darīs savu darbu un pētīs, un izvērtēs šo informāciju. Ja būs pamats uzsākt kādus procesus, tad sabiedrība par to tiks informēta."

Latvijas Universitāte (LU) profesore Valentīna Liholaja Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" norādīja, ja runa ir par iespējamu kukuļošanu, tad atbildīgajiem dienestiem ir jāreaģē un jāpārbauda šī informācija.

Likumā ir noteikts – ja ir ziņas, kas liecina, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums vai ir ziņas, kas satur informāciju par iespējami notikušu noziedzīgu nodarījumu un to ir iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm, tad ir pamats kriminālprocesa uzsākšanai un attiecīgai pārbaudei, teica LU profesore.

"Izskanēja pietiekoši plaša informācija gan par personām, gan par konkrētiem notikumiem. Manuprāt, tas viss ir pārbaudāms kriminālprocesa ietvaros," piebilda Liholaja.

Jau vēstīts, ka Krūmiņš otrdien, 11.oktobrī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina, ka Jūrmalas mērs ir izmantojis dzīvokli viņa celtajos apartamentos Jūrmalā, taču viņš nezināja teikt, vai par šo apartamentu izmantošanu bijis nomas līgums.

Tāpat Krūmiņš izteicās, ka viņš Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai Orniņai, ar kuru ir nešķirami draugi, tikko uzdāvinājis "divsimt trīssimt tūkstošus", kā arī iedevis dzīvokli Jūrmalā, "neprasot nevienu kapeiku".

Vēl Krūmiņš apgalvoja, ka viņam savulaik nu jau likvidētās Tautas partijas biedrs, kādreizējais Rīgas domes deputāts un pilsētas Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Edmunds Krastiņš sava partijas biedra un uzņēmēja Andra Šķēles vārdā prasījis divu miljonu eiro kukuli, lai Krūmiņam tolaik piederošais uzņēmums "Man-Tess" Rīgas ostā varētu būvēt termināli. 

"Tautpartijietis" Krastiņš iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka Krūmiņa teiktais par viņam it kā prasīto kukuli ir nekaunīgi meli vai nevaldāmās fantāzijas uzburtas ainas.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti