KNAB šefs Streļčenoks: «Oligarhu lieta» nav izčākstējusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tā dēvētā “Oligarhu lieta”, kurā pastāvēja aizdomas par vairāku Latvijas politiķu  tirgošanas ar ietekmi, nav izčākstējusi un izmeklēšana turpinās, LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

“Oligarhu lieta” nav izčākstējusi,  saņemta informācija no prokuratūras  un izmeklētājs strādā, sacīja biroja vadītājs, atbildot uz pārmetumiem par to, ka skaļas lietas nenonāk līdz tiesai.

Viņš arī sacīja, ka birojs izvērtēs tā dēvētos “Panamas dokumentus”, kur figurē Latvijas iedzīvotāji. Birojs sāka vērtēt šīs ziņas par ārzonas firmu darījumiem, tikko parādījās informācija par tiem. Streļčenoks solīja vērtēt to, vai darījumos iesaistītas valsts amatpersonas un vai tās ir saistītas ar kādām iespējamām nelikumīgām shēmām, un “sākam izmeklēt”.

 Streļčenoks arī vairākkārt noraidīja, ka birojs viņa vadībā būtu kļuvis bezzobains, drīzāk nenotiek skaļas aizturēšanas un kratīšanas, bet darbs notiek. Viena skaļa lieta, kuru viņš pieminēja, ir pērn augustā notikusī “Latvijas dzelzceļa” vadītāja Uģa Magones aizturēšana aizdomās par kukuļošanu.

Streļčenoks arī noliedza, ka tas būtu tikai viņa kādreizējais vietnieces Jutas Strīķes nopelns, jo viņš kā vadītājs nodrošinot operatīvajiem darbiniekiem iespējas izmeklēt lietas un rīkoties.   

Viņš arī vairākkārt uzsvēra, ka biroja darba svarīga sastāvdaļa ir korupcijas preventīvais darbs. Un arī tas, ja birojs nepublisko ziņas par kādām savām aktivitātēm, nenozīmējot, ka nekas netiek pārbaudīts, klāstīja  Streļčenoks, atbildot, vai, piemēram, ir pārbaudītas iespējamas korupcijas shēmas Rīgas pašvaldībā.   

Jau ziņots, ka, izvērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) līdz šim paveikto darbu tā dēvētajā oligarhu lietā, prokuratūra nolēma daļēji izbeigt kriminālprocesu pret Aivaru Lembergu (Zaļo un Zemnieku savienība) un Aināru Šleseru un nodot lietu atpakaļ KNAB izmeklēšanas turpināšanai.  

Augusta beigās "oligarhu lietā" KNAB rosināja vienu no personām saukt pie atbildības par izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas, par neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos un par tirgošanos ar ietekmi. Pret otru personu lūgts sākt kriminālvajāšanu par tirgošanos ar ietekmi. Par aizdomās turamajiem šajā lietā KNAB bija atzinis Aināru Šleseru un Aivaru Lembergu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti