Panorāma

VID vadītāju nopietni nemeklē

Panorāma

Vienojas par veselības finansēšanas modeli

Atlaišanas KNAB turpinās

No KNAB atlaistā Šikore: Drīz no biroja būs palikusi tikai izkārtne

 “Drīz no KNAB būs palikusi vairs tikai izkārtne,” tā uzskata ilggadējā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB)  Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, kurai līdz ar vairākiem citiem profesionālajiem biroja darbiniekiem ir uzteiktas darba attiecības.  

Viņa darba uzteikumu dēvē par juridisku analfabētismu un līdz ar vairākiem citiem kolēģiem gatavojas atlaišanu apstrīdēt tiesā.

KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks pirms došanās atvaļinājumā atbrīvojis no amata ne vien KNAB ilggadējo darbinieci Jutu Strīķi, bet izdoti arī rīkojumi par Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša, viņa vietnieka Mārtiņa Lodes un KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītājas Lienītes Šikores atbrīvošanu no amata. Pēdējie atlaisti pēc KNAB reorganizācijas, kuras rezultātā likvidētas kopumā 16 amata vietas.

“Bija publiskajā telpā šī informācija, ka, iespējams, es esmu starp tām personām, kas tiek atlaistas. Atnākot pēc prombūtnes, es devos uz personāldaļu, lai uzzinātu, vai esmu starp šīm personām, kas ir atlaistas,” LTV stāstīja Šikore.

Viņa stāstīja, ka atlaišanas pamatojums ir tāds, ka viņa atbilst visām profesionālajām, izglītības un kvalitātes prasībām, bet neatbilst “vispārējām prasībām ieņemamajam amatam”.

Šīs prasības ir datortehnikas pārzināšana, valodu zināšanas, komunikācija.

“Līdz šim man nav bijis aizrādījumu par vispārējo prasību nepietiekamību manā profesionālajā karjerā,” sacīja Šikore, kura birojā strādāja jau 13 gadus, 6 gadus izmeklēšanas nodaļas vadītājas amatā.

“Manā gadījumā tiek likvidēts izmeklēšanas nodaļas vadītāja un vadītāja vietnieka amats un viena izmeklētāja amata vieta tiek pārcelta uz citu struktūrvienību. Un ar to pašu rīkojumu tiek izveidota jauna izmeklēšanas nodaļas vadītāja vieta,” stāstīja Šikore.

Viņa atzina, ka viss notiekošais vairāku gadu garumā jau liecināja, ka viņa varētu nesaglabāt amatu birojā.

“Šobrīd ir pilnīgi skaidrs, ka notiek atbrīvošanās no amatpersonām, kas KNAB ieņem pietiekami augstus amatus, kuri ir virzītājspēki, komandu līderi, kuri ir profesionāļi savā jomā, bet kuri ir atļāvušies priekšniekam iebilst pret viņa neprofesionālo rīcību,” uzskata Šikore.

“Mani visvairāk uztrauc tieši uzraugošo institūciju un amatpersonu bezdarbība šajā jomā, un tas man liek domāt, ka tāds ir mērķis – panākt, lai KNAB nebūtu spējīgs strādāt. Pietiekami stratēģiski ar šo reorganizāciju ir panākts vajadzīgais mērķis KNAB kā izkārtne,” sacīja Šikore.

Šikore sarunā arī atzina, ka vairāki viņas ilggadēji kolēģi, kuri nav pakļauti atlaišanai, izvēlējušies no darba Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā aiziet paši.

Tikmer Latvijas sabiedrība sociālajos tīklos ironizē, salīdzinot Turcijas masveida atlaišanas ar pašmāju tīrīšanām Korupcijas apkarošanas un novēršanas birojā (KNAB).

Savukārt KNAB trešdienas vakarā savā profilā tviterī paziņoja:

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir izdevis rīkojumus par dienesta tiesisko attiecību izbeigšanu ar Izmeklēšanas nodaļas vadītāju Lienīti Šikori un Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša vietnieku Mārtiņu Lodi.

19.jūlijā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Jurča pieņēma rīkojumu par dienesta tiesisko attiecību izbeigšanu, ar kuru nolemts no 26.augusta izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar Šikori. Rīkojumā norādīts, ka Šikores izglītība un profesionālā pieredze atbilst amata prasībām, proti, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja amatam, profesionālās zināšanas un prasmes atbilst minētajam amatam, savukārt, vērtējot vispārējās zināšanas un prasmes, konstatēts, ka tās neatbilst amatam.

Iepriekš   izdots rīkojums, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt