KNAB aizturējis Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktori Amantovu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) otrdien aizturējis Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktori, Ropažu novada domes deputāti Ingrīdu Amantovu, liecina Latvijas Televīzijas un aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Amantova aģentūrai LETA atzina, ka viņa tiešām tikusi aizturēta, taču viņa uzskata, ka tas ir pārpratums. Vaicāta, ar ko saistīta viņas aizturēšana, ģimnāzijas direktore teica, ka sīkākas detaļas pašlaik "negrib un nevar" atklāt.

KNAB aģentūrai LETA apliecināja, ka otrdien iepriekš sāktā kriminālprocesā veica neatliekamas procesuālās darbības un aizturēja vienu Murjāņu Sporta ģimnāzijas amatpersonu.

Kriminālprocess sākts 15.aprīlī par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un krāpšanas mēģinājumu. 

Pēc procesuālo darbību veikšanas amatpersonai piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, proti, aizliegums ieņemt noteiktu amatu un tuvoties noteiktām personām. 

Bijusī kamaniņu braucēja Amantova ir arī Ropažu novada domes deputāte. Ropažu novada pašvaldības izpilddirektore Signe Grūbe aģentūrai LETA apstiprināja, ka

šonedēļ KNAB pārstāvji bija ieradušies Ropažu novada pašvaldībā.

Uz jautājumu par to, vai KNAB interese par Amantovu varētu būt saistīta ar darbu domē, Grūbe norādīja, ka pašvaldība nekādus komentārus nevar sniegt, jo notiek izmeklēšanas darbības.

Murjāņu Sporta ģimnāziju pārraugošās Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Radio norādīja, ka šo informāciju uzzinājis vien no medijiem.

“Protams, esam negatīvi pārsteigti, bet pašlaik ir grūti kaut ko komentēt, jo mūsu rīcībā ir tikai tā informācija, kas ir publiski pieejama ikvienam. Gaidām oficiālu informāciju no KNAB un rīkosimies atbilstoši norādījumiem, ja tas būs saistīts ar Ingrīdas Amantovas darbību Murjāņu Sporta ģimnāzijā, jo vienlaikus Ingrīda Amantova ieņem arī deputātes amatu Ropažu novada domē,” sacīja Severs.

IZM pārstāvis Edgars Severs: Par Amantovas aizturēšanuMāra Rozenberga

  “To, vai tas ir saistīts ar viņas darbību domē vai ģimnāzijā, pašlaik nevaru komentēt, jo es to nezinu. Ja tas būs saistīts ar mums, tad noteikti KNAB mums sūtīs informāciju par kādiem drošības līdzekļiem vai tamlīdzīgi, un mēs atbilstoši rīkosimies.

  Ingrīda Amantova pašlaik no 18.aprīļa līdz 14.maijam ir atvaļinājumā. Skolas darbība tādēļ tiešā veidā negatīvi netiek ietekmēta, jo pienākumus pilda viņas vietnieks sporta jomā Sergejs Čevers,” sacīja IZM pārstāvis.

  Amantova Murjāņu Sporta ģimnāziju vada jau piekto gadu, un šajā laikā ģimnāzijā tika veikta vērienīga sporta kompleksa rekonstrukcija ap 3 miljonu eiro vērtībā. Līdztekus Sporta ģimnāzijas vadītājas, Ropažu novada domes deputātes un asistentes darbam Rīgas pašvaldībā Amantova ir arī valdes locekle vairākās ar sportu saistītās organizācijās. To skaitā Latvijas Olimpiešu klubā un Latvijas Sporta treneru asociācijā.

  Pēdējos gados politikā Amantova startējusi no Zaļo un Zemnieku savienības.

  Pēc KNAB veiktās aizturēšanas Latvijas Olimpiskā komiteja ir pieprasījusi un saņēmusi no  Amantovas iesniegumu par viņas atkāpšanos no komitejā ieņemamajiem amatiem.

  Amantovas amatpersonas deklarācija par 2019.gadu liecina, ka viņa ir arī sporta kluba "Brīze" valdes locekle, sporta kluba "Ziemeļpols" valdes locekle, Latvijas Olimpiešu kluba valdes locekle, Latvijas Sporta treneru asociācijas valdes locekle, "V.Zozuļas Olimpiskā kluba" valdes locekle, kā arī viņa saņem atalgojumu no Ropažu novada pašvaldības, bet kā asistente - Rīgas pilsētas pašvaldībā.

  Amantovas kopējie ienākumi pērn bijuši aptuveni 40 000 eiro. Lielākoties viņa ienākumus guvusi par ģimnāzijas direktores amatu – 23 914,94 eiro un par deputātes amatu Ropažu novada domē – 11 888,91 eiro.

  Tāpat viņa saņēmusi 3480 eiro no Latvijas Olimpiešu sociālā fonda, 332 eiro – no Latvijas Kamaniņu sporta federācijas un 402,95 eiro – no Rīgas pilsētas pašvaldības.

  Viņas īpašumā ir dzīvoklis Rīgā, savukārt viņas valdījumā ir zeme Ropažu novadā un 2009.gada vieglā automašīna "Volvo XC90". Tāpat viņai kopīpašumā pieder vēl kāds īpašums Rīgā.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti