Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Preiļos mācās par veselīgu uzturu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Karavīri un zemessargi piedalās talkā «Zvanniekos»

Karavīri un zemessargi palīdz talkā audžuģimeņu mājās «Zvannieki»

Pirms aptuveni septiņiem gadiem ASV vēstniecība Latvijā aizsāka tradīciju – audžuģimeņu mājās “Zvannieki” organizēt malkas talkas, kurās piedalās Latvijas zemessargi un karavīri no ASV. Arī šonedēļ, spītējot aukstumam un lietum, brīvprātīgie palīgi gādāja malku, kas nepieciešama četrām “Zvannieku” ģimeņu mājām. Šogad talkā pirmo reizi piedalījās arī karavīri no Kanādas.

Pie audžuģimeņu mājām „Zvannieki” rūc motorzāģi, rosās karavīri un zemessargi. Uz dienu viņi pametuši savu dislokācijas vietu Ādažos un Lielvārdē, lai dotos mežā un palīdzētu “Zvannieku” mājas iemītniekiem sagādāt malku. Kamēr daļa brīvprātīgo palīgu to zāģē, pārējie jau ķērušies pie malkas skaldīšanas un krāmēšanas.

Tas šoreiz ir pats galvenais uzdevums, bet, tā kā karavīri ir mobili un gatavi rīkoties jebkurā situācijā, viņi dodas novērst arī pēkšņo ūdens noplūdi pagrabā, rokot tranšeju. Darbs gan nav viegls, jo zeme ir sasalusi.

“Kurš tad vēl palīdzēs, ja ne mēs – kā nekā bērni ir mūsu nākotne. Ja neieguldīsim šeit savu darbu, tad ko mēs varam sagaidīt no viņiem pretī,” saka Zemessardzes 27. kājnieku bataljona virsseržants Timurs Dmitrijevs.

“Palīdzēt sabiedrībai ir, man liekas, katra karavīra aicinājums. Mēs jau nestrādājam tikai sev, mēs strādājam visai Latvijai,” saka Zemessardzes 27. kājnieku bataljona virsleitnante Marika Tkačuka.

Darbos iesaistījušies gan Latvijas zemessargi, gan arī amerikāņu karavīri un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri no Kanādas un Spānijas. Malkas talkā “Zvanniekos” kanādieši piedalās pirmo reizi, bet atzīst – meža darbi viņiem nav sveši un grūtības nesagādā.

“Mēs esam no Kanādas – malkas zāģēšana ir tas, ko protam ļoti labi. Šodien talkā piedalās vairāki desmiti karavīru no Kanādas. Tas, kā mēs redzam lietas, ir, pirmkārt, jau palīdzēt sev, bet, tiklīdz redzam, ka palīdzība nepieciešama kādam citam, dodamies talkā,” saka Kanādas Gaisa spēku kapteinis Džeimss Bors.

Dažādus labdarības projektus, tostarp malkas talku “Zvanniekos”, ASV vēstniecība Latvijā organizē jau vairākus gadus. Un to patiesi var manīt, jo “Zvannieku” mājas iemītnieki brīvprātīgos palīgus atceras un ik reizi arī ļoti gaida. Pateicoties karavīriem, viņi tikuši arī pie jaunas vistu kūts un ūdens apgādes tranšejas.

“Ļoti bieži man ir teikuši tie karavīri, ka no tiem trim mēnešiem vai pusgada, kad viņi ir padzīvojuši Latvijā, šī bijusi visvērtīgākā, ja ne pat skaistākā diena,” atklāj ASV vēstniecības Latvijā pārstāvis Nils Students.

“Viņu ieguldījums mūsu ģimenei ir nenovērtējams. Mēs esam bezgala pateicīgi, tāpēc ar prieku vārām zupu un klājam garos galdus. Tie mums ir svētki,” saka “Zvannieku” mājas saimniece Sandra Dzenīte-Cālīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt