Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

V.Plūdoņa muzejā atjaunota klēts un ratnīca

Kanādas vadītie spēki Ādažos aizvada pirmās mācības

Kanādas vadītie spēki Ādažos aizvada pirmās mācības

Piektdien, 25.augustā, Ādažu poligonā notiek pirmās Kanādas vadītās starptautiskās kaujas grupas lielākās lauka mācības Latvijā. Iedomāto pretinieku lomā stājās Latvijas karavīri. Lai noturētu pozīcijas, kanādiešiem un pārējo sabiedroto karavīriem nācās pamatīgi pasvīst.

Sešu valstu karavīri no Kanādas vadītās starptautiskās kaujas grupas Latvijā izvietoti kopš jūnija, tomēr līdz šim mācības galvenokārt bijušas dažādu komandu procedūru un plānošanas līmenī. Piektdien Ādažu poligonā karavīri pirmo reizi savas spējas pārbaudīja kā vienots bataljons. Vienlaikus mācības bija pašu kareivju eksāmens, lai saņemtu NATO sertifikātu.

Mācību uzdevums kanādiešu vadītajiem spēkiem ir savaldīt un noturēt iedomātā pretinieka uzbrukumu, ko izspēlē Latvijas karavīri. Aiz savām pozīcijām kareivji paslēpuši smago tehniku, kura ik pa laikam izbrauc, lai palīdzētu atvairīt uzbrukumu.

Kanādas karavīriem mācībās nācās pamatīgi pasvīst, jo pirmais uzbrukums bija no priekšas, savukārt vēlāk tas tika atvirzīts jau no citas puses.

“Šobrīd mums vēl pietiek kaujas spēju, lai noturētu pozīcijas. Mēs esam iznīcinājuši piecas pretinieku vienības, bet viņiem vēl piecas ir rezervē. Šobrīd mūsu ir maz, bet es esmu pārliecināta, ka uzvarēsim,” saka Kanādas armijas leitnante Čelsija Breibruka.

Informācija par kaujas darbību un Kanādas vadīto kaujas grupu tiek apkopota mobilajā komandcentrā.

Latvijas karavīru kaujas sparu uzteic arī Kanādas spēku komandējošie virsnieki. 

“Ļoti spēcīgs! Acīmredzami – viņi labi pazīst šo apkārtni. Viņi prasmīgi apgājuši mūsu pozīcijas un likuši mums nopietni pārdomāt mūsu kaujas plānu, lai viņus apturētu. Tāpat naktī viņi paveica izcilu darbu, izlūkojot mūsu pozīcijas. Citiem vārdiem sakot, viņi mums ir sagādājuši nopietnu izaicinājumu,” norāda Kanādas armijas majors, kaujas grupas personāla vadītājs Trojs Lefso.

Par Latvijas karavīru sniegumu priecīgs arī Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris, pulkvedis Ilmārs Lejiņš: “Mūsu karavīri ar CVRT platformām, ar mūsu kāpurķēžu transportlīdzekļiem uzbruka. Mēs pazīstam savu poligonu, tāpēc mēs uzbrūkam un mācību vadībai ir nācies vairākkārt teikt mūsējiem, lai atkāpjas, lai nav tik agresīvi. Protams, mēs esam mājās.”

Atzinīgi starptautiskās kaujas grupas sniegumu jau novērtējusi Kanādas armijas vadība, kura atbildīga par vienības sertifikāciju. “Šīs kaujas grupa tika savākta kopā ļoti īsā laika posmā. Tāpēc nule sasniegtais ir iespaidīgs rezultāts. Protams, mācības turpinās, bet tiktāl, cik mēs esam redzējām, tā ir ļoti saskaņota vienība,” saka Kanādas armijas brigādes ģenerālis Trevors Kadjē.

Jau rudenī starptautiskā kaujas grupa tiks integrēta Latvijas sauszemes spēku mehanizētajā brigādē, lai kā kopīgs spēks piedalītos oktobra mācībās “Sudraba bulta”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti