Rīta intervija

Silenieks: ZZS savu premjeministra amata kandidātu varētu šodien arī nenosaukt

Rīta intervija

Pārtikas tirgotāju asociācija: Veikalos var sarukt akciju skaits

Kampars: Valdības veidošanas procesā pārsteigumu, visticamāk, nebūs

Kampars: «Vienotībai» pietiekams «rezervistu soliņš» premjera amatam; iespējamie scenāriji – vairāki

Tā kā "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūrai prejerministres amatā nav pietiekama atbalsta partijas iekšienē, "Vienotība" šajās dienās diskutēs par tālākiem iespējamās rīcības scenārijiem. Tie ir vairāki, tāpat arī "rezervistu soliņš" augstajam premjera amatam partijā ir pietiekami garš, to intervijā Latvijas Radio sacīja "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Kampars norādīja, ka "Vienotības" vienīgais kandidāts premjera amatam pašlaik ir partijas līdere Solvita Āboltiņa, kuru valdības vadītājas amatā atbalsta partijas valdes un frakcijas vairākums.
 
"Tiešām ir arī vairāki cilvēki, kuri ir pateikuši, ka viņu neatbalstīs, īpaši no Saeimas frakcijas. Tā ir realitāte, un tas ir viens no argumentiem, kāpēc tomēr ir pārdomājama un vēlreiz pārrunājama šī situācija," teica Kampars. Pēc viņa sacītā, Āboltiņa būtu "formāli virzāma" premjera amatam, bet patlaban nav saprotams, vai tādā gadījumā būtu iespējams izveidot koalīciju.

"Tā kā mēs zinām, ka Nacionālā apvienība ir izteikusi šo savu ultimātu [pret Āboltiņu premjeres amatā] jau vairākkārtīgi, un izskatās, ka tā negrasās atkāpties, tad situācija ir pietiekami sarežģīta, lai mēs rīkotos pietiekoši atbildīgi, ņemot vērā, ka šai valdībai ir jāveic daudzi nozīmīgi darbi iekšpolitikā, tai jābūt izlēmīgākai, pārliecinošākai (..)," teica Kampars.

Pēc "Vienotības" ģenerālsekretāra sacītā, tā kā Āboltiņas kandidatūrai premjerministres amatam nav vienprātīgs atbalsts partijas iekšienē, "Vienotībā" tuvākajās dienās diskutēs par tālāko rīcību.

"Ņemot vērā Valsts prezidenta [Raimonda Vējoņa] vēlmi līdz Jaunajam gadam dzirdēt partiju virzītos kandidātus (..) Mēs respektējam Valsts prezidenta vēlmi un [rīkosimies, lai] tuvākajās dienās, līdz pat šim termiņam, ko prezidents nosauca, mūsu viedoklis būtu zināms," teica Kampars.

Viņš gan atturējās pirms "Vienotības” valdes sēdes minēt iespējamās rīcības scenārijus. "Protams, ka tie ir vairāki šobrīd (..). Tomēr galvenais, lai, virzot kandidātu vienu vai otru, mums ir rīcībspējīga valdība, lai tā tiek izveidota salīdzinoši saprotamā laikā un pārskatāmā termiņā," teica "Vienotības" ģenerālsekretārs.

Vaicāts par iepriekš piesauktajiem "Vienotības" trumpjiem valdības veidošanas procesā, Kampars sacīja, ka pašreiz sarežģītajā politiskajā situācijā partijā ir diskutēti dažādi scenāriji.

"Ņemot vērā, ka mums ir pietiekoši garš rezervistu soliņš gan Eiropas Parlamentā Briselē, gan mums ir ļoti pieredzējuši cilvēki, kas kādu laiku varbūt politikā nav atradušies, tāpat mums ir vesela virkne jaunu, talantīgu politiķu, kuri, es domāju, būtu piemēroti visaugstākajiem amatiem (..). Plus ir vēl vairāki citi argumenti, kas, mūsuprāt, būtu izvirzāmi situācijā, ja kaut kas mainās," teica Kampars, neatklājot, par kādiem trumpjiem īsti ir runa.

Viņaprāt, pašreizējais valdības veidošanas process ir gana sarežģīts jau no pirmās dienas. "(..) Es neatceros tādu gadījumu, kad ir bijuši tādi ultimāti kā līdz šim. (..) Domāju, ka vēl mums būs Valsts prezidenta novēlējumi, kuri varētu būt jau nedaudz atšķirīgāki un konkrētāki nekā tas bijis līdz šim," uzskata Kampars.

Viņaprāt, partijām nāksies sākt no "nulles pozīcijas" – tām būs "jāvienojas valsts interesēs, nevis jāstāv tikai par savām interesēm". Tāpat Kampars uzskata, ka iniciatīva valdības veidošanā būs jāuzņemas "Vienotībai", ne Zaļo un Zemnieku savienībai, kas pirmdien, 28.decembrī, paziņoja, ka ieturēs pauzi un pagaidām nenosauks savu kandidātu premjera amatam.

Jau ziņots, ka, lai gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis bija aicinājis partijas līdz gada beigām piedāvāt viņam premjera amata kandidātus un koalīcijas modeļus, oficiāli izvirzīta joprojām nav neviena kandidatūra. Taču prezidents joprojām cer  šonedēļ uzzināt partiju virzītos kandidātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti