Panorāma

Satiksmes ministra liktenis - neskaidrs

Panorāma

Rīgā notiek Ziemeļu nākotnes forums

Kamerons: Eiropas Savienībai jākļūst elastīgākai

Kamerons paudis atbalstu Latvijas dalībai OECD

Tiekoties ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) saņēmis Lielbritānijas atbalstu dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). To Dombrovskis ceturtdien pēc tikšanās ar Kameronu paziņoja žurnālistiem.

Dombrovskis uzsvēra, ka šāds atbalsts ir ļoti svarīgs, ņemot vērā, ka tuvākajā laikā organizācijai būs jāpieņem lēmums par paplašināšanos.

Tiekoties ar Lielbritānijas valdības vadītāju, pārrunāta abu valstu divpusējā sadarbība, un amatpersonas secinājušas, ka politiskā sadarbība abu valstu starpā ir ļoti laba. Tāpat pārrunāta Latvijas un Lielbritānijas sadarbība ekonomiskajā jomā, kur premjeri bijuši vienisprātis, ka tā ir jāpadziļina, attīstot sadarbību tirdzniecībā un investīcijās.

"No savas puses es Latviju prezentēju kā labu valsti investīcijām," teica Dombrovskis.

Saistībā ar Ziemeļu distribūcijas tīkla darbību Dombrovskis uzsvēra, ka Lielbritānija ir viena no valstīm, kas šajā jomā izmanto Latvijas pakalpojumus, un amatpersonas vienojušās, ka ir jāstrādā pie reverso kravu plūsmas attīstīšanas un jārunā par šī maršruta komercializēšanu.

Arī Kamerons uzsvēra, ka abām valstīm ir kopīgas intereses, un pauda pārliecību, ka abu valstu attiecības ir iespējams padziļināt. Viņš atzina, ka Dombrovska sasniegumi saistībā ar Latvijas ekonomikas attīstīšanu ir iespaidīgi.

"Šī bija ļoti vērtīga tikšanās. Mēs kā līdzīgi domājošas valstis saskaramies ar līdzīgām problēmām," noteica Lielbritānijas premjers.

Taujāts, kā viņš redz situāciju, ka Lielbritānija apsver iespēju par izstāšanos no ES un tikmēr Latvija pastiprina saites ar savienību, Kamerons norādīja, ka no visām Eiropas valstīm nevajadzētu prasīt darīt vienu un tajā pašā laikā.

"Ja mēs vēlāmies panākt veiksmīgu, elastīgu un atvērtu Eiropu, kas var mudināt jaunas valstis tajā iestāties, īpaši svarīgi nodrošināt, lai šī elastība saglabājas. Lielbritānija atrodas pašā vienotā tirgus centrā, esam piedalījušies šī projekta izstrādē un uzskatām, ka tā ir veiksmīgākā ES daļa. Mēs esam vienotā tirgus centrā, bet saglabājam savu valūtu un neatkarīgu ekonomikas politiku. Mēs neesam Šengenas zonā un saglabājam savas robežas. Taču es uzskatu par pareizu, ka valstis, kas ir ES, var izdarīt šādas izvēles. Savienībai, kura būs elastīga, visticamāk, būs daudz lielākas iespējas būt veiksmīgākai un spēcīgākai par savienību, kura uzstāj uz viena procesa piemērošanu visiem," skaidroja Lielbritānijas premjers.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons Rīgā ieradies, lai piedalītos trešajā Ziemeļu nākotnes forumā.

Valstis šogad vienojušās diskutēt par tēmām "Vai zaļā ekonomika ir konkurētspējīga?" un "Pārvarot digitālo plaisu", apzinoties, ka zaļo tehnoloģiju ieviešana un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pieejamība ir būtiski faktori valsts ilgtspējīgas un stabilas izaugsmes nodrošināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti