Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Bindi, LMT prezidentu

Rīta Panorāma

Intervija ar Everts Sundja (Ewert Sundja) Ivo Etts (Ivo Etti)

Intervija ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru

Kalnmeiers: Saistībā ar Juraša lietu uz prokuroru tiek izdarīts politisks spiediens

Saistībā ar bijušā KNAB darbinieka un nu Saeimas deputāta Jura Juraša krimināllietu par valsts noslēpuma izpaušanu uz prokuroru tiek izdarīts politisks spiediens, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Saistībā ar šo lietu un Juraša kā Saeimas deputāta izdošanu kriminālvajāšanai pašlaik spiediens ir diezgan jūtams un tas tiek izdarīts, lai ietekmētu prokuroru, norādīja ģenerālprokurors.

Viens no veidiem, kā tas izpaužas, ir publisks un uzsvērts atgādinājums prokuroram, ka arī par nelikumīgu saukšanu pie kriminālatbildības paredzēta kriminālatbildība. “Uzsvērta šī panta pieminēšana un citi ir skaidra spiediena izdarīšana uz prokuroru,” viņš norādīja.

Vienlaikus viņš noraidīja to, ka šī lieta būtu politiski motivēta, kā to apgalvo Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji. "Uz šo dienu neko citu neesmu dzirdējis kā zākāšanos, tukšus apgalvojumus, bet nevienu konkrētu faktu, argumentu, pamatojumu," sacīja Kalnmeiers.

Viņš gan apstiprināja Juraša pausto, ka vēl nav zināms, vai prokuratūra nodos krimināllietu tiesai. “Prokuroram ir visas procesā paredzētās tiesības, arī tālāk virzot procesu, viņš var pats brīvi pieņemt lēmumu, kādu viņš uzskata par atbilstošu savai likuma izpratnei un pārliecībai. Ja kriminālvajāšanas gaitā viņš noskaidros apstākļus, ka apsūdzība nav apstiprinājusies, viņam ir ne vien tiesības, bet pienākums izbeigt kriminālprocesu. Ja apstiprināsies, ka uzskatāms par pierādāmu, tādā gadījumā pienākums lietu virzīt uz tiesu vai pieņemt citu lēmumu,” sacīja Kalnmeiers.

KONTEKSTS:

Ceturtdien, 31. janvārī, Saeima lēma izdot Jaunās konservatīvās partijas deputātu Jurašu kriminālvajāšanai. Saistībā ar paziņojumu par viņam piedāvātu kukuli "Latvijas dzelzceļa" krimināllietā Jurašam tiek inkriminēta valsts noslēpuma izpaušana.

Jaunā konservatīvā partija šo lietu nodēvējusi par politiski motivētu, un pats Jurašs paudis gatavību savu taisnību pierādīt tiesā. Vai pēc apsūdzības uzrādīšanas nolikt deputāta mandātu, bijušais KNAB izmeklētājs vēl nav izlēmis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti