Rīta Panorāma

Skolu ēdnīcas cenšas gatavot veselīgi

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Kirovu Lipmanu

Intervija ar Ēriku Kalnmeijeru

Kalnmeiers rosina diskutēt par KNAB sadalīšanu, partiju finanšu kontroli nododot VK

Būtu jāsāk diskutēt par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sadalīšanu, un politisko partiju finanšu kontroli varētu nodot Valsts kontroles pārraudzībā, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Lai ieviestu kārtību KNAB, ir vajadzīgas pārmaiņas, uzsvēra ģenerālprokurors. Ekspertu darba grupas priekšlikums nodot KNAB pārraudzībā Iekšlietu ministrijai tikšot vēl vērtēts augstākā līmenī, diskutējot ar nozares profesionāļiem. Un šogad nekādas pārmaiņas KNAB vēl netiks ieviestas, norādīja Kalnmeiers.

Nākamnedēļ darbu beigs arī Valsts kancelejas darba grupa, kura uzskata, ka KNAB pārraudzība jāatstāj Ministru kabineta rokās.

Savukārt ģenerālprokurors uzskata, ka būtu jāsāk diskutēt par KNAB sadalīšanu pēc tā funkcijām. Viņa ieskatā, tas nevājinātu iestādi, bet gan optimizētu to.

Ja politisko partiju kontrole tiktu nodota Valsts kontroles pārraudzībā, tad neatkarīgāku iestādi būtu grūti atrast, sacīja Kalnmeiers.

Viņš arī veltīja pārmetumus KNAB šīgada darba rezultātiem, jo tie ir kļuvuši sliktāki – šogad sākto lietu skaits esot ievērojami mazāks, sarukuši arī operatīvo darbību rādītāji.

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība), atsaucoties uz ekspertu darba grupas secinājumiem, pauda, ka viena no centrālajām KNAB problēmām saistīta ar tā pārraudzību, kas līdz šim bijusi neefektīva. Arī iestādes darba rādītāji nav auguši. Pārraudzības maiņa gan neesot pašmērķīga. Ministrs arī skaidroja, ka KNAB nebūtu pakļauta ministrijai, bet gan nodota pārraudzībā līdzīgi kā Valsts policija.

Jau ziņots, ka, nespējot atrisināt ieilgušo krīzi KNAB vadības konfliktā, Ministru prezidentes uzdevumā pavasarī tika izveidota nozares eksperta darba grupa KNAB darbības un personāla politikas izvērtēšanai. To vada Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, bet ekspertu vidū ir šai ministrijai padotās Drošības policijas šefs Jānis Reiniks un pārstāvji no Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas un Valsts kancelejas.

Šonedēļ darba grupa nākusi klajā ar ierosinājumu KNAB pievienot Iekšlietu ministrijas resoram. Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") nekavējās paust atbalstu šādam solim. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda, ka pašlaik tāda iespēja netiekot izskatīta, tomēr nākotnē diskusijas par to varētu būt.

Savukārt eksperti, kas savulaik strādāja pie biroja izveides, kā arī korupcijas pētnieki norāda - šis solis vēl vairāk palielinās politisko spiedienu uz KNAB un iznīcinās jau tā novājināto neatkarību.

Tikmēr pašreizējais biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks iecerējis KNAB reorganizāciju, un plānots uzteikt darbu vairākiem desmitiem biroja darbinieku, tiem piedāvājot amata vietas jaunveidojamās nodaļās. Paredzēts ar 20.oktobri izdarīt izmaiņas KNAB struktūrā, darbinieku štatu un amatu sarakstā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti