Rīta intervija

''Riga Food 2018'' projekta vadītājs Rolands Nežborts par pasākumu

Rīta intervija

Nacionālā veselības dienesta pārstāvis Edgars Labsvīrs par veselības apdrošināšanu

Partijas "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš par partijas iecerēm, premjera amata kandidātu

Kaimiņš: «KPV LV» veidos valdību; atturīgs par sadarbības partneriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Partija "KPV LV" iekļūs 13.Saeimā un veidos nākamo valdību. Šādu pārliecību intervijā Latvijas Radio pauda partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, gan atturoties sniegt neprāprotamu atbildi, kas varētu būt "KPV LV" potenciālie sadarbības partneri jaunās valdības veidošanā.

Kaimiņš pauda pārliecību, ka "KPV LV" šoruden gaidāmajās Saeimas vēlēšanās būšot "ļoti labi rezultāti" un partija veidos nākamo valdību. Jautāts, ar kādām partijām "KPV LV" būtu gatava sadarboties, Kaimiņš sacīja – tas būšot atkarīgs no tā, cik lielā mērā potenciālie sadarbības partneri būs gatavi pildīt "KPV LV" vēlēšanu programmas punktus.

Vaicāts, vai "KPV LV" varētu sadarboties ar politisko partiju "Saskaņa", Kaimiņš norādīja, ka šajā jautājumā nevar atbildēt ar "jā" vai "nē".

Pēc viņa teiktā, "Saskaņa" ir veidojums ar divām sejām – gluži kā divgalvains pūķis, kuram viena, viņaprāt, ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina galva, bet otra, kas Latvijā pārstāv daudzus krievvalodīgos.

Taujāts, vai tādā gadījumā "KPV LV" varētu sadarboties tikai ar vienu no šīm "Saskaņas" "galvām", Kaimiņš atbildēja noraidoši. Pēc viņa teiktā, vispirms ir jāsagaida vēlēšanu rezultāti, lai redzētu, kādi kandidāti no "Saskaņas" saraksta ir svītroti. Šajā partijā pašlaik esot tik daudz bijušo "Vienotības" pārstāvju kā nekad iepriekš.

Turklāt "Saskaņai", pēc Kaimiņa sacītā, ir jāizdara mājasdarbi – jāatzīst Krimas un arī Latvijas okupācija. Tāpat "Saskaņai" būtu jāatbalsta mācības skolās vienā – valsts valodā, skaidroja politiķis.

Viņš norādīja, ka "KPV LV" ir kopumā 13 primārie darbi. Partija vēlas izbeigt "komunistisko un postkomunistisko" režīmu pašreizējā varā, izveidot sešus ministru posteņus ar sekretariātiem un samazināt valsts aparātu, tostarp ministriju skaitu. Tāpat "KPV LV" strādāšot pie tā, lai Latvijā atgrieztos kaut daļa to Latvijas iedzīvotāju, kuri aizbraukuši uz ārzemēm. Kaimiņš gan neminēja, kas tieši tiks darīts šā mērķa sasniegšanai.

Savukārt, taujāts, uz kādiem amatiem pats pretendē pēc 13.Saeimas vēlēšanām, Kaimiņš teica, ka viņš vēlas turpināt strādāt Saeimā un piedalīties tās komisiju darbā.

Politiķis pieļāva, ka nākotnē varētu darboties arī kādā citā Saeimas komisijā, kurai būtu lielāka teikšana pār sabiedriskajiem medijiem, piemēram, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā. Tādējādi Kaimiņš vēlētos panākt sabiedrisko mediju aiziešanu no reklāmas tirgus.

KONTEKSTS:

Jaunākais SKDS pētījums par partiju popularitāti, kas tapa pēc LTV pasūtījuma, liecina – partija “KPV LV” populārāko partiju topā augustā saglabāja 3.vietu. Šo politisko spēku augustā bija gatavi atbalstīt 7,5% respondentu. Ja Saeimas vēlēšanas notiktu augusta sākumā, tad 21,5% pilsoņu balsotu par partiju “Saskaņa”. Tai sekoja pašreizējā varas partija Zaļo un Zemnieku savienība ar 11,5%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti