Panorāma

Atkal stājas «Baltijas ceļā»

Panorāma

Dzelzceļa elektrifikācijas projekts raisa strīdus koalīcijā

SKDS aptauja: kāpis partijas «Jaunā Vienotība» reitings

Partiju reitingi augustā: Trešo vietu saglabā «KPV LV», lielākais kāpums - «Jaunajai Vienotībai»

Augustā populārāko partiju topā 3.vietu saglabā partija “KPV LV”, savukārt lielāko kāpumu piedzīvojusi partiju apvienība “Jaunā Vienotība”, liecina jaunākais SKDS pētījums par partiju popularitāti, kas tapis pēc LTV pasūtījuma.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu augusta sākumā, tad 21,5% pilsoņu balsotu par partiju “Saskaņa”. Tai seko Zaļo un Zemnieku savienība ar 11,5%. Trešo vietu otro mēnesi pēc kārtas saglabā “KPV LV” ar 7,5%, kurai seko Nacionālā apvienība ar 6,1%, “Jaunā Vienotība” – 5,1%, apvienība “Attīstībai/Par!” – 3,1%, Latvijas Reģionu apvienība – 2,9%. Tāds pats atbalsts ir Jaunajai konservatīvajai partijai – 2,9%, bet “No sirds  Latvijai” – 1,8%, Latvijas Krievu savienībai – 1,2% un “Progresīvajiem” – 0,9%.

Pārējām partijām atbalsts svārstās ap 0,1%. 

23% pilsoņu joprojām nezina, par ko balsot gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, bet 12% ir nolēmuši nepiedalīties vēlēšanās.

Ja neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo balsīm, redzam, ka jaunajā parlamenta sasaukumā varētu iekļūt piecas partijas un vēl trīs ir tam ļoti tuvu. “Saskaņa”, Zaļo un Zemnieku savienība, “KPV LV”, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” pārvar 5% barjeru, bet apvienība “Attīstībai/Par!”, Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā Konservatīvā partija ir tuvu tam.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi var secināt, ka augustā vislielāko kāpumu piedzīvojusi “Jaunā Vienotība”, savukārt “Saskaņas” reitings ir gandrīz nemainīgs. Zaļo un Zemnieku savienībai ir neliels kritums, “KPV LV” reitings nedaudz audzis, Nacionālajai apvienībai – mazliet krities.

Apvienībai “Attīstībai/Par!” reitings nedaudz krities, Latvijas Reģionu apvienībai pieaudzis, Jaunajai konservatīvajai partijai – kritums. Partijai “No sirds Latvijai” atbalsts gandrīz nemainīgs, Latvijas Krievu savienībai – nedaudz pieaudzis, un tas palielinājies arī partijai “Progresīvie”.

To skaits, kuri nezina, par ko balsot un nepiedalīsies vēlēšanās, būtiski nav mainījies. Redzams, ka vairāki mainījuši savas domas un vēlēšanās piedalīsies.

Aptauju veicis pētījumu centrs SKDS pēc LTV pasūtījuma. Aptauja augusta sākumā veikta vairākos Latvijas reģionos, un kopumā aptaujāti aptuveni 900 pilsoņu.

6 komentāri
Anonīms lietotājs 22853
Galvenais, lai "Attīstībai Par" netiek tālāk par 5%- tas būtu tik feministiski-varavīkšņainas attīstības lobijs, ka pēc pāris gadiem neviens vairs nezinātu, no kādas tautas viņš nāk un kādu dzimumu pārstāv. Nu ļoti, ļoti moderna partija! Labi vismaz, ka viņi to pat neslēpj, vismaz var skaidri zināt kas ir kas.
Dzenis Rolands
Ka to var uztvert par objektivu aptauju ja ir aptaujati 900 cilveki?
Anonīms lietotājs 13132
Šis ir kvalitatīvàkais saturs kas par partiju reitingu aptaujām ir bijis Latvijas televīzijās. Tagad skatītājs var saprast ja vēlēšanas būtu notikušas augustā, pirms vēlēšanu kampaņas ir ieskrējušās, kāds būtu aptuvenais rezultāts. Ir partijas kurām ir stabilāks elektorāts un ir tādas kuras piesaista svārstīgos, kas 6. Oktobrī pie vēlēšanu urnas var arī mainīt savu izvēli par labu kādam citam. Reitingi ir jātaisa oktobrī ja grib viņus salīdzinoši ļoti precīzus.
Ivars Šmelds
SKDS aptauja pēc LTV pasūtījuma nav gluži tas pats, kas "kāda raidījuma telefona aptaujas dati". SKDS ir solīda sabiedriskās domas pētīšanas firma.
Andris Milošs
Atkal aptauja par kuru iepriekš neviens nebija zinājis. Tikai kāda raidījuma telefona aptaujas dati. Kurā balsojuši pensionāri jo kas cits vēl skatās Latvijas TV? Nu ne jau jaunie.
Anonīms lietotājs 4266
Oho! Kāds televīzijā beidzot iemācījies, ka ir arī tāda lieta kā kļūdas intervāls! Apsveicam ☺️
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti