Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Pažarnieku svētki» Kabilē

Kabiles «Pažarnieku svētkos» ceļ godā ugunsdzēsības sportu

1965. gadā izveidotā foto albumā sākusi krāties Kabiles ugunsdzēsības sporta vēsture. Te ir gan sportistu fotogrāfijas, gan apraksti, kas liecina – kabilnieki bijuši neatlaidīgi. Kad vienā gadā piedzīvots zaudējums, nākamajā kļūdas izvērtētas, palielināts treniņu skaits, kārtīgi sagatavota tehnika un tad jau uzvara bijusi rokās. Vairākas reizes kabilnieki bijuši arī Latvijas čempioni. Lai pārbaudītu savas prasmes, rīkota pat Pažarnieku diena. Tomēr ar laiku šīs tradīcijas izsīkušas. Lai tās atjaunotu, jau pērn Kabilē sarīkoti Pažarnieku svētki, kuros piedalījās arī tie, kas savulaik Kabiles vārdu spodrinājuši Latvijas mērogā. 

"Tas ir vajadzīgs. Mūsu jaunieši nezina vēsturi. Skatos, ka arvien jaunāki piedalās, tā vēsture lai iet līdz," saka Aivija Blinde, bijusī ugunsdzēsības sporta dalībniece.

Šai reizē komandām jāvelk ugunsdzēsības mašīna, stafetē jāparāda savas prasmes gan uguns iedegšanā, gan tās nodzēšanā, arī veiklība apģērbjot ekipējumu, darbojoties ar šļūtenēm, pārvarot šķēršļus, kādi varētu būt piedūmotā vai degošā ēkā. Šai reizē Antra Siltāne bija veterānu komandas kapteine, bet Kabiles komandā darbojusies kādus četrus gadus pagājušā gadsimta 70. gados.

"Tad mums bija ļoti nopietnas tās sacensības, mums pat bija treniņnometnes. Rīkojām, pārsvarā bijām vietējie," zina stāstīt Antra. 

Kabilē brīvprātīgie ugunsdzēsēji ir aktīvi jau no padomju gadiem. Viens no brīvprātīgajiem, kurš arī piedalās Pažarnieku svētku rīkošanā, Zigmunds Blinds atzīst, ka viņi ir labs atspaids profesionālajiem ugunsdzēsējiem, kuri atrodas Kuldīgā, jo ierodas ātrāk notikuma vietā un veic tos glābšanas darbus, ko var ar savu aprīkojumu. Ugunsdzēsēju auto, kas 1970. gadā kā pirmais Kuldīgas rajonā nonāca pie Kabiles brīvprātīgajiem, kalpo joprojām. 

"Tā joprojām darbojas, piemēram, kūlas ugunsgrēks, tiekam uz lauka, dzēšam ar ūdeni, profesionālie ar pletnēm, jaunā tehnika uz lauka neiet," stāsta Zigmunds Blinds.

Pažarnieku svētki Kabilē šogad izveidoti par pagasta sporta svētkiem, kuros piedalījās dalībnieki arī no citiem pagastiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt