Dienas ziņas

Vāc ziedojumus Īles baznīcas atjaunošanai

Dienas ziņas

Ziemassvētku sociālā akcija Rēzeknē

Kabiles baznīcā iesvēta altāra priekšmetus

Kabiles baznīcā iesvēta altāra priekšmetus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Gada nogale Kabiles evaņģēliski luteriskajai draudzei atnākusi ar nozīmīgu notikumu – te iesvētīti 14 altāra priekšmeti. Tie iegādāti gan ārzemēs, gan darināti pašmāju meistaru rokām. Iepriekšējos altāra piederumus draudzei nozaga pirms vairāk nekā 10 gadiem.  

Svētā Vakarēdiena sakramenta trauki, altāra svečturi, kristāmais trauks un paramenti iegūluši Kabiles evaņģēliski luteriskās draudzes cilvēku rokās un viss ir sagatavots nozīmīgajam notikumam – šo priekšmetu iesvētīšanai.

2004.gadā baznīcā ielauzās garnadži un nozaga daudzus liturģiskos priekšmetus. Līdz šim brīdim procesam nepieciešamās lietas tika aizlienētas vai pielāgotas. Nu draudze tikusi pie saviem altāra piederumiem.  

„Caur šiem traukiem mēs varam saņemt visdārgāko, Kristus miesas un asinis,” saka

Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensons.

Ideja, ka vajadzētu nozagto lietu vietā iegādāties jaunas, radusies pirms gada. To atbalstījuši ne tikai draudzes locekļi, bet arī citi cilvēki, un nepieciešamie 1500 eiro savākti ziedojumos.

Trauki nākuši no dažādām vietām, piemēram, Frankfurtes kristīgo priekšmetu veikala Vācijā, no Polijas katoļu svētvietas Čenstohovas, savukārt kristāmais trauks ir rotkaļa Alda Kaugura darināts, bet biķera pārklājus izšuvusi Valentīna Gašpuite.

„Šie trauki ir tikai sākums Kabiles baznīcas atjaunošanai, šie trauki ir, kas aicinātu cilvēkus uz šo dievnamu svētdienās, lai tiktu svētīts darbs, ko viņi dara,” saka Kabiles draudzes evaņģēlists Aivars Kaņeps.

 Šobrīd Kabiles draudzē ir aptuveni sešdesmit cilvēku. Dievkalpojumi notiek divas reizes mēnesī. Baznīca būvēta uz 1652. gadā celtās, bet no zibens spēriena nodegušās baznīcas mūriem.

Te dievkalpojumi notikuši arī padomju okupācijas gads, kad daudzas citas baznīcas tika pārvērstas par noliktavām vai kā citādi nīcinātas. No vecās 17.gadsimta baznīcas te saglabājusies Latvijā vecākā kristāmā trauka pamatne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti