Panorāma

Ogrē atzīmē Zvaigznes dienu

Panorāma

2000 kara bērnu lūdz palīdzību “Dod pieci!”

Kā pareizi pēc Ziemassvētkiem atbrīvoties no eglītes?

Kā pareizi pēc Ziemassvētkiem atbrīvoties no eglītes?

Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam aizejot, cilvēki pamazām sāk domāt arī par pēdējo rotājumu aizvākšanu. Tātad arī svētku eglītes.

Tradicionāli pieņemts, ka no Ziemassvētku rotājumiem, arī eglītes, cilvēki parasti atvadās ap Zvaigznes dienu. Veidu, kā no eglītes atbrīvoties, ir daudz. Mājsaimniecības ar malkas apkuri egles var sadedzināt, tāpat, ja tā ir vēl gana zaļa, egli iespējams aizvest nodot kādā briežu audzētavā, iepriekš ar tām sazinoties. Bet pastāv arī opcija šo darbu uzticēt atkritumu apsaimniekotājam.

"Rīgā savā zonā mēs braucam pakaļ un savācam, piemēram, Ādažos un Salaspilī mums ir šķirošanas laukumi. Mārupē ir speciāli konteineri novietoti, kur iedzīvotāji savas eglītes var novietot. Mēs pēc tam savācam. Tās opcijas ir daudz un dažādas," pauda "Eco Baltia vide" direktors Andris Ziemelis.

Eglīšu aizvešanu daudzdzīvokļu namos parasti piesaka mājas apsaimniekotājs, kas ierasti arī pabrīdina mājas iedzīvotājus par egļu izvešanas datumu. Tikmēr privātmāju iedzīvotāji eglīšu izvešanu var pieteikt paši. Kuru katru egli nodot gan nevar – tai jābūt īsākai par divarpus metriem. Tāpat egle nevar būt podiņā.

"Būtu svarīgi, ka tā eglīte tiktu izņemta no poda, un tā zeme nebūtu ļoti daudz pie saknēm. Aicinām mūsu klientus vienkārši nokratīt zemi un, iespējams, podiņu ar egli izmantot jaunas egles audzēšanai," norādīja "Clean R" pārstāvis Reinis Zarāns.

Atsevišķi atkritumu apsaimniekotāji egles bez maksas pēc iepriekšējas pieteikšanās savāc līdz janvāra beigām, citi – līdz janvāra vidum.

Eglītes pēc savākšanas pārsvarā tiek nodotas šķeldas izstrādei. Tādā veidā eglei faktiski dodot otru mūžu.

Atkritumu apsaimniekotāji arī norādīja – ir svarīgi atcerēties pāris ļoti svarīgas detaļas eglīšu izvešanā. Pirmkārt, eglītē nedrīkst būt rotājumu. Otrkārt, eglīte jāatstāj nevis iekšā konteinerā, bet gan pie tā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti