Panorāma

Saeima konceptuāli atbalsta nākamā gada budžetu

Panorāma

D. Trampam aktīva kampaņa Pensilvānijā

G. Truksnim komandējuma lietā vieglāka apsūdzība

Jūrmalas mēram Truksnim komandējuma lietā groza apsūdzību uz vieglāku

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā sākusi skatīt krimināllietu, kurā par komandējuma dokumenta viltošanu apsūdzēts pilsētas mērs Gatis Truksnis un viņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse. Ja Truksni notiesās, viņš zaudēs mēra amatu. Pirmajā sēdē prokurors grozīja apsūdzību uz vieglāku, kas Truksnim notiesāšanas gadījumā neliegs nākotnē  kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis pēdējos gados bijis iesaistīts vairākos kriminālprocesos. Lietas par partijas Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nelikumīgu finansēšanu un kukuļņemšanu tika izbeigtas, taču līdz tiesai nonākusi lieta par fiktīvu komandējumu uz Daugavpili.

Izmeklēšanā nenoskaidrotu iemeslu dēļ 2016. gada 26. aprīlī Turksnis nav varējis ierasties darbā. Tāpēc Trukšņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse piedāvājusi viltot rīkojumu par komandējumu.

"Trukšņa kungs piekrita šādam risinājumam, ka tiek izgatavots viltots dokuments, konkrēti rīkojums par komandējumu uz Daugavpili, un tas bija Vilkārsei kundzei signāls, ka tā var darīt," teica prokurors Juris Ločmelis.

Ne Vilkārse, ne Truksnis vainu neatzīst. Ja tiesa lems pretēji, Truksnis zaudēs Jūrmalas domes deputāta mandātu un līdz ar to arī mēra amatu.

Tiesas sēdes filmēšanai nepiekrita apsūdzēto puse. Līdz izmeklēšanas stadijai tiesa netika, jo prokurors Juris Ločmelis grozīja apsūdzību.

Truksni un Vilkārsi vairs neapsūdz par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, bet gan par dokumenta viltošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona.

"Gatis Truksnis ir valsts amatpersona. Līdz ar to viņam vispārējais pants par dokumentu viltošanu nebūs īsti atbilstošs, bet jāpiemēro Krimināllikuma pants, kur ir runa par valsts amatpersonas veiktu dokumenta viltošanu," skaidroja prokurors.

Tā kā Vilkārse nav valsts amatpersona, pants vairs neļauj inkriminēt iepriekšēju vienošanos. Līdz ar to tagad Trukšņa iespējamais noziegums klasificējams kā mazāk smags, nevis smags. Tas var būtiski ietekmēt Trukšņa turpmāko politisko karjeru.

Ja Truksnis tiktu notiesāts pēc iepriekšējās apsūdzības, viņš vairs nevarētu startēt pašvaldību vēlēšanās, taču pēc jaunās apsūdzības viņš joprojām amatu zaudētu, taču vēlēšanās startēt drīkstētu.

Vai apsūdzības grozīšana ir Truksnim labvēlīga, mērs vērtēt atteicās.

"Es vēl neesmu iepazinies ar šīm vieglākajām apsūdzībām, tā kā man jāiepazīstas, redzēsim. Bet es vēlreiz varu pateikt, ka neesmu darījis nekādas noziedzīgas darbības. Šie četri gadi, nu jau piektais sāk iet šajā lietā. Tas tiešām... Es nenovēlu cilvēkiem pārdzīvot to visu," klāstīja Truksnis.

Septembrī Korupcijas novēršanas unj apkarošanas birojs (KNAB) izbeidza kriminālprocesu par to, ka Truksnis, iespējams, kā kukuli saņēmis bezatlīdzības lietošanā dzīvokli uzņēmēja Jūlija Krūmiņa ģimenei piederošajā īpašumā "Turaidas kvartāls". Trūka pierādījumu, ka Truksnis dzīvoklī tiešām dzīvojis. Kāpēc jau gadu pirms aizturēšanas mērs uz dzīvokli vedis savas mantas, Truksnis neatbild.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt