Jūrmalā aiztur skolas direktoru par ilgstošu fiktīvu nodarbināšanu

Šā gada maijā Valsts policija aizturēja kādas Jūrmalas skolas direktoru, kurš tiek turēts aizdomās par organizētā grupā izdarītu noziegumu – kādas sievietes fiktīvu nodarbināšanu, viltojot dokumentus. No šīm noziedzīgajām darbībām ilgstošā laikā ienākumus guva gan pats skolas direktors, gan viņa vietnieks, gan minētā sieviete, informēja Valsts policijā.

Šā gada maijā policijas Jūrmalas iecirknī nonāca informācija par nelikumīgām darbībām, ko veicis kādas Jūrmalas skolas direktors. Proti, precīzi nenoskaidrotā laikā – apmēram no 2012. gada augusta līdz 2019. gada aprīlim – viņš organizētā grupā īstenojis krāpnieciskas darbības ar mērķi gūt peļņu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 2012. gadā skolas direktors uz pilnu slodzi pieņēmis darbā kādu sievieti. Jaunajai darbiniecei noteikts, ka ik dienu ierasties darbā nav nepieciešams un viņa tiks izsaukta tikai pēc pieprasījuma. Taču, ja viņa vēlas strādāt papildu darbu citur, viņai, saņemot algu par pienākumu pildīšanu skolā, jānoņem tās daļa no konta, atstājot sev naudu tikai par tām dienām, kad viņa faktiski atradās darbā. Direktors noteica konkrētu summu, ko viņa varēja atstāt sev.

Algas starpību pēc direktora rīkojuma darbiniecei esot bijis jānodod direktora vietniekam.

Savukārt direktora vietnieks daļu no šīs naudas atdevis skolas apkopējai un strādniekiem, un atlikušo daļu, pēc direktora noteiktā, viņš esot atdevis pašam direktoram.

Pašlaik policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šī sieviete ikdienā uz darbu nav nākusi un tur parādījusies vien retu reizi.

2018. gada sākumā, kad direktora vietnieks gribēja mainīt darbavietu, direktors piedāvāja viņam no algas daļas, ko viņam ik mēnesi atnes fiktīvā darbiniece, atstāt sev noteiktu summu un pārējo daļu atdot viņam. Mantkārīgā nolūkā direktora vietnieks piekritis šim piedāvājumam un līdz 2019. gadam aprīlim ik mēnesi saņēmis šo naudu. Arī laikā, kamēr vīrietim bijusi darba nespējas lapa, viņš turpinājis saņemt solīto.

Šā gada maijā, uzzinot, ka ir nonācis policijas redzeslokā, skolas direktors uz darbu izsauca fiktīvo darbinieci un esot licis viņai ar atpakaļejošiem datumiem parakstīt dažādus dokumentus, informēja policija.

17. maijā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu Jūrmalas iecirkņa policisti aizturēja 1954. gadā dzimušo skolas direktoru. Tika veikta kratīšana viņa darbavietā un dzīvesvietā, izņemti dažādi dokumenti un datu nesēji.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par krāpšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, un par dokumenta viltošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Kriminālprocesā par aizdomās turētajiem ir atzīts skolas direktors, viņa vietnieks un fiktīvā darbiniece.

Tiesa kā drošības līdzekli aizdomās turētajam skolas direktoram piemēroja noteiktas nodarbošanās aizliegumu un aizliegumu pildīt konkrētās skolas direktora pienākumus, kā arī papildu drošības līdzekļus: aizliegumu izbraukt no valsts bez izmeklētājas atļaujas, dzīvesvietas maiņas paziņošanu un aizliegumu tuvoties noteiktām personām un skolai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti