Dienas ziņas

Laukus izbradā savvaļas zirgi

Dienas ziņas

Zirgs automašīnas vietā

Jelgavā sākas akcija “Pieķer pilsētas piegružotāju”

Jelgavā sākas akcija «Pieķer pilsētas piegružotāju»

Iestājoties pavasarim, zaļie zāles asniņi spraucas laukā starp atkritumu kaudzēm. Šāda aina vērojama ne vien piepilsētas mežos, bet arī ceļmalās pilsētas nomalē. Lai situāciju mainītu, Jelgavā no pirmdienas sākas akcija ''Pieķer pilsētas piegružotāju'', kuras laikā iedzīvotāji aicināti palīdzēt policijai un ''iemūžināt'' nelegālu atkritumu izmešanu.  

Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka, ka visur, kur ir atkritumu radītāji, jābūt atkritumu konteineram un noslēgtam līgumam par tā izvešanu. Un, lai gan vairums iedzīvotāju tā arī dara, jo tālāk no centra, jo biežāk atkritumu maisiņi izmesti ceļmalā.

„Es pats esmu redzējis, kā mašīna iet un neapstājoties izmet ārā maisu. Attaisa durvis vaļā, izmet un brauc,” stāsta jelgavnieks Vladimirs.

Sods par atkritumu izmešanu tam neparedzētās vietās juridiskām personām var sasniegt 700, bet fiziskām - 70 eiro. Pagājušajā gadā Jelgavā par šādiem pārkāpumiem noformēti 60 protokoli.

Jelgavas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andris Lakstīgala atzīst - visus pieķert nav iespējams. Bet ir gadījumi, kad neatļautā vietā ir izmesti atkritumi un pie tiem policija atrod, piemēram, bankas norēķinu kvīti ar konkrētu vārdu un uzvārdu. „Pēc tā tad arī atrodam personu un saucam pie atbildības,” stāsta policijas pārstāvis.

No pirmdienas iedzīvotāji aicināti iesaistīties  akcijā „Pieķer pilsētas piegružotāju”, nofotografējot vai nofilmējot atkritumu izmešanu tam neparedzētā vietā, piefiksējot auto numura zīmi vai kādas citas pazīmes, kas ļautu identificēt vainīgo.

„Es domāju, ka  cilvēki būs atsaucīgi, jo nu nedaudz par traku tās netīrības visapkārt. Mums te pašiem tajās ieliņās ir daudz piegružotāju, mans vīrs vienu noķēra, tad it kā laikam nemetīšot vairāk,” stāsta jelgavniece Ilze.

Akcija norisināsies astoņus mēnešus, un reizi divos mēnešos tiks izlozēti trīs akcijas dalībnieki, kuri iegūs arī balvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti