Pusdiena

Madara Fridrihsone par jaunāko saistībā ar valdības veidošanu

Pusdiena

ASV gatavojas savu spēku izvešanai no Sīrijas

Jēkabpilī uzsāk sporta halles būvniecību; izmaksas pārsniedz 13 miljonus eiro

Jēkabpilī par vairāk nekā 13 miljoniem eiro sāk būvēt sporta halli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jēkabpilī uzsākta vērienīgas multifunkcionālās sporta halles būvniecība. Plānots, ka pēc diviem gadiem pilsētas, novada un reģiona sportistiem un iedzīvotājiem būs pieejami divi sporta laukumi ar 1000 sēdvietām, trenažieru zāle, ledus halle. Būvdarbus veic trīs uzņēmumi, no kuriem lielākais ir no Lietuvas. Kopējs sporta halles būvniecības izmaksas pārsniedz 13 miljonus eiro.

Jaunā Jēkabpils multifunkcionālā sporta halle atradīsies Brīvības ielā, un tā iekļausies kopējā infrastruktūrā ar Jēkabpils stadionu. Pašlaik būvniecībai paredzētajā iežogotajā laukumā strādā smagā tehnika.

SIA “LC Būve” valdes loceklis Sandis Dzērvītis stāsta, ka būvvaldē saņemts projekta saskaņojums un, apsteidzot plānoto darbu grafiku, sākti multifunkcionālās sporta halles būvdarbi. “Pašlaik notiek zemes darbi, un mēs sagatavojam pamatni betonēšanas darbiem. Pašlaik strādā viens ekskavators, viens iekrāvējs un trīs demperi, kā arī desmit cilvēki, kas nodarbojas ar pamatnes sagatavošanu. Plānojam šonedēļ uzsākt pamatnes betonēšanu un jau nākamnedēļ sākt liet kādu daļu no pamatiem, ja laika apstākļi to atļaus. Kopumā šogad plānojas tikai pamatu betonēšanas darbi, un vēl nākošgad janvārī un februārī arī būs pamatu betonēšana. Bet nākamā gada februārī varētu jau uzsākt pirmo konstrukciju montāžu,” stāsta Dzērvītis.

Jēkabpils multifunkcionālās halles būvniecībā piedalās trīs uzņēmumi, viens no tiem no Lietuvas. “8. martā parakstījām līgumu ar A/S “Panevėžio statybos trestas”, SIA “ARMS group” un SIA “LC Būve”. Tā ir būvnieku apvienība, kas piedāvājās šo multifunkcionālo halli Jēkabpilī izprojektēt un uzbūvēt par saimnieciski visizdevīgāko un zemāko cenu,” saka Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

“13 miljoni eiro ar PVN ir visa summa. Un, protams, ka šajā summā ietilpst ne tikai pati halle, te ietilpst arī visa teritorija, kas ir apkārt, stāvvietas gar poliklīniku tiks sakārtotas, tiek sakārtota ūdensnovades sistēma.”

Hallē atradīsies divi pilna izmēra laukumi, kas ir atbilstoši gan volejbolam, gan basketbolam, gan florbolam. “Hallē ir paredzētas divas sporta zāles ar iespēju vajadzības gadījumā ar 1000 sēdvietām. Ikdienā tās, protams, būs sadalītas mazākās zālēs, un notiks sporta nodarbības un treniņi sportistiem, sporta skolas audzēkņiem, un blakus būs šī ilgi iedzīvotājiem solītā ledus halle, kas spēs uzņemt ne tikai treniņnometnes, bet arī sacensības. Šeit ir paredzētas 3000 skatītāju vietas,” stāsta Ragainis.

Jēkabpils multifunkcionālās halles būvniecības izmaksas pārsniedz 13 miljonus eiro, nedaudz vairāk par pusotru miljonu šim projektam ir piešķīrusi Izglītības ministrija. Lai varētu nodrošināt būvniecībai nepieciešamo finansējumu, Jēkabpils pašvaldība Valsts kasē ņēmusi gandrīz 12 miljonus eiro lielu aizņēmumu. Halles būvniecību plānots pabeigt līdz 2020. gada jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti