Dienas ziņas

Vēl 130 miljoni eiro «Rīgas Satiksmei»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

N. Ušakovam – vēl viens vietnieks

Jauno Rīgas vicemēra amatu varētu ieņemt Baraņņiks

Jaunajam vicemēra amatam, ko izveidos reizē ar Rīgas 2019. gada budžeta pieņemšanu, kā ticamākais kandidāts tiek minēts "Saskaņas" frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Vadims Baraņņiks, vēstīja Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Baraņņiks Latvijas Radio apliecināja, ka uz vicemēra krēslu pretendēs, kas nozīmē, ka ar vairākumu tajā tiks arī apstiprināts.

Baraņņiks līdz janvāra vidum vadīja Satiksmes un transporta lietu komiteju, bet tad pēkšņi tika nomainīts ar partijas biedru Vadimu Faļkovu. 

Ušakovs un Burovs par jauno Rīgas vicemēra amatuEdgars Kupčs

  Iepriekš tika ziņots par opozīcijas aizdomām, ka vietnieka amatu Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") izveidojis sev. Ušakovs stāstīja, ka jaunais amats vajadzīgs, jo darba pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām ir daudz. 

  Pašreizējais vicemērs Oļegs Burovs norādīja, ka amats ir vajadzīgs, jo, viņaprāt, Ušakovs tiks ievēlēts EP. Šādā veidā Ušakovs arī otru vicemēru varēs "ievadīt" darbā. Pēc Burova domām, Ušakovam nebūtu nekādas vajadzības veidot amatu pašam sev.

  Ušakovs un Burovs nekomentēja, vai Baraņņiks varētu tikt virzīts mēra amatam pēc tam, kad Ušakovs to būtu atstājis.

  Par to, kurš varētu ieņemt otrā vicemēra amatu, tikšot lemts pēc 27. martā gaidāmās Rīgas domes sēdes, kad tiks apstiprinātas izmaiņas pašvaldībā nolikumā.

  KONTEKSTS:

  Piektdien tika grozīts Rīgas domes nolikums, 33 000 eiro novirzot jaunas vicemēra vietas izveidei. Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") to skaidroja ar politisko spriedzi un darbu vairošanos pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Viņš gan izvairījās dot skaidru atbildi, kādus tieši pienākumus veiks jaunais vietnieks.

  Visticamāk, šāds postenis tiek veidots, lai galvaspilsētas pārvaldes lietās jau laicīgi ievadītu kādu "Saskaņas" pārstāvi, jo Ušakovam tuvākajā laikā nāksies pamest mēra krēslu, vai nu tiekot ievēlētam Eiropas Parlamentā, vai arī tad, ja viņu atlaidīs nozares ministrijas uzieto pārkāpumu dēļ

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti