Jaunjelgavas dome neapmierināta ar atkritumu apsaimniekošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai gan jaunais līgums ar atkritumu apsaimniekotāju Jaunjelgavas novadā  noslēgts vien pagājušā gada novembrī, novada dome jau apsver iespējamu līguma laušanu. Iemesli tam esot vairāki - pārkāpti atkritumu izvešanas grafiki,nav pārslēgti līgumi un nav piegādāti konteineri. Apsaimniekotājs konkursā uzvarējis jau otro termiņu, jo atkal piedāvājis zemāko cenu, bet problēmas esot bijušas arī iepriekš.

Pēc  interneta vietnē publicētā atkritumu izvešanas grafika Jaunjelgavas pilsētā sadzīves atkritumu konteineri tiek tukšoti reizi nedēļā. Sižeta filmēšanas laikā līdz nākamajai izvešanas reizei jāgaida vēl četras dienas, tomēr daudzviet konteineri jau gandrīz pilni. Tikai dažus metrus aiz domes ēkas atkritumu kaudzes ieņem vietu arī blakus konteineriem un aizņem arī lielgabarīta atkritumiem domāto tvertni.

Pilsētas lielākajā mikrorajonā pāri malām plūst šķiroto atkritumu konteineri, bet ar sadzīves atkritumiem lielu problēmu neesot. "Mūsu mājai, man liekas, viņi regulāri izved. Tikai tas, ka no pilsētas sveši atved [atkritumus] ar mašīnām. Piemet mūsu konteinerus, un tad tie ir pilni," norāda Jaunjelgavas iedzīvotāja Inese.

Nepārslēgtie līgumi un nepiegādātie atkritumu konteineri arī ir galvenie iemesli, kāpēc novada dome apsver iespēju lauzt tikai pagājušā gada rudenī noslēgto līgumu ar komandītsabiedrību "Euro Concord A''.

Novada izpilddirektors Uldis Albiņš skaidro, ka uzņēmumam nosūtītais brīdinājums esot gana iedarbīgs. Sūdzību skaits no iedzīvotājiem esot krietni sarucis ne tikai pilsētā, bet arī pagastos. Vien no prognozētajiem 1500 līgumiem noslēgta tikai apmēram puse.

"Mēs apkopojam pašlaik rezultātus un redzam, ka ir dažāda informācija. Citā vietā uzlabojumi ir būtiski, citviet vēl ir saglabājušās kaut kādas problēmas," stāsta Albiņš.

''Euro Concord A'' Jaunjelgavas novadā atkritumus izveda arī iepriekšējā periodā. Domē norāda, ka uzņēmumam iepriekš problēmas radījuši uzkrātie parādi par atkritumu nodošanu.

"Šie iepirkumi ir ļoti sarežģīti. Mums jau tas tika pārsūdzēts.

Mēs bijām ielikuši tādu prasību, ka viņam nedrīkst būt parādu atkritumu poligonā. Diemžēl Iepirkumu uzraudzības birojs uzskatīja, ka mēs nedrīkstam šādas prasības izvirzīt," atzīst Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (Nacionālā apvienība).

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pieejamā informācija liecina, ka uzņēmumam regulāri bijuši un ir joprojā arī nodokļu parādi, kas izzuduši vien pagājušā gada augustā un septembrī, kas sakrīt ar konkursa laiku. Uzņēmuma norādītajā faktiskajā adresē sastaptais prokūrists skaidro, ka  tas problēmas neradīšot, jo atkritumu izvešanu veicot apakšuzņēmējs.

"Mums ir savstarpējais līgums, un poligonā maksā apakšnieks. Mums ir savstarpējie norēķini. Nu normāli viss, mums ir apakšuzņēmējs un, kamēr mēs saskaņojām, mazliet ar tiem grafikiem varbūt bija problēmas," atzīst komandītsabiedrības ''Euro Concord A'' prokūrists Ervīns Bērziņš.

Līgums ar "Euro Concord A" par atkritumu apsaimniekošanu Jaunjelgavas novadā par summu 411 687 eiro (ar PVN) noslēgts uz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti