Līvānu Mūsdienu mākslas galerijā glezno, līmē kolāžas un telpiskus darbus par Latviju turpmāko 100 gadu laikā veido vietējie jaunieši. Tā ir viena no galerijas festivāla praktiskajām nodarbībām. Pašu galeriju ar mērķi sekmēt dažādas mākslas izpausmes reģionā un veicināt to pieejamību vietējiem iedzīvotājiem Vinduļu ģimene izveidoja pirms trīs gadiem.
"Jau no paša sākuma mēs sapratām, ka mēs nebūsim klasiskā mākslas galerija, mēs būsim vairāk kā tāds kultūras izglītības centrs," atklāj Lāsma Vindule, Mūsdienu mākslas galerijas vadītāja.
Viena no galvenajām Mūsdienu mākslas galerijas festivāla nodarbībām notiek kopā ar mākslinieku Edgaru Mucenieku. Tās tēma ir “Nākotnes valsts: Ko jaunieši sagaida nākotnē?”. Kopumā festivāls apvieno mākslas, mūzikas un izglītojošos pasākumu ar devīzi “Latgale 101”.
"Ņemot vērā, ka ar kongresu zināmā mērā Latgale savu simtgadi jau ir pagājušajā gadā atzīmējusi, mūs personīgi ļoti interesē padiskutēt, padomāt par nākotni," stāsta Vindule.
"Tā mana paaudze ir tomēr diezgan smagi mentāli cietusi no iepriekšējās sistēmas, un ko jaunu izveidot ir iespējams tikai tiem, kuri ir dzimuši jau brīvajā laikā," uzskata mākslinieks Edgars Mucenieks.
Sarunā ar jauniešiem top skaidrs, ka viņi ir ļoti patriotiski un katram no viņiem ir svarīgi vecināt Latvijas un Latgales reģiona izaugsmi.
"Es pašlaik krāsoju ar guašām, un es cenšos izveidot tādu kā mākslas darbu, kur es attēloju laimīgu Latvijas nākotnes ģimeni pastaigājamies saulrietā. Latvijā jauniešiem ir pat vislielākā nozīme, jo mēs esam tie, kas paliekam, mēs veidojam ģimenes un turpinām savas tradīcijas," uzskata Marija Groza, Rudzātu vidusskolas 11. klases skolniece.
"Man tā doma ir veidot, kādas varētu izskatīties pilsētas manas dzīves laikā, tā doma ir, ka būs vairāk augstceltņu, ka mēs paliekam tādi kā mūsdienīgāki, tajā pašā laikā ietveram Latvijas dabu," savu darbu komentē Rūdolfs, Līvānu 1. vidusskolas 11. klases skolēns.
Festivāls noslēdzās Zinību dienā – 1. septembrī. Galerijā līdz 22. septembrim apskatāma arī Ivara Drulles izstāde “Brīvība”. Kopumā trīs gadu laikā šeit bija jau 20 izstādes, šogad plānotas vēl divas.