Dizains tuvplānā. Ar krāšņu programmu Mākslas akadēmija sagaidīs studiju gada beigas

Ar sarunām par dizainu sāksies Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2023./2024. studiju gada noslēguma bagātīgais notikumu cikls. Pasākumu programmu 21. maijā pieteiks LMA Dizaina nodaļas rīkots iesildošais pasākums sarunu formātā, kam sekos LMA Modes skate, ikgadējā "Dizainu dienu" izstāde un noslēgumā visu specialitāšu diplomandu izstāde.

Izstāžu periodā norisināsies vairākas starptautisku un lokālu vieslektoru lekcijas, meistardarbnīcas, prezentācijas un iepriekšējā gada LMA Modes skates filmas "Kliedziens" pirmizrāde, informēja akadēmijā.

Studentiem LMA Modes skate un "Dizaina dienu" izstāde ir kulminācija intensīvam ilgtermiņa darbam, tādēļ šogad LMA Dizaina nodaļa aicina ielūkoties studentu radošajā procesā, atklājot dažādu dizaina jomu sintēzi un uzsverot starpdisciplināras pieejas nozīmi. LMA jaunie dizaineri aicina iesaistīties un ieskatīties tapšanas procesos – sevis izzināšana un spēja iedziļināties citu pasaules, domu, jūtu un pieredzes dimensijās. Studentiem tas prasa emocionālu atvērtību un gatavību izteikt personīgos stāstus, lai radītu autentisku un nozīmīga dizaina pieredzi.

"Aiz veiksmes stāstiem bieži vien slēpjas ievērojamas kļūdas, neveiksmīgas situācijas, izaicinošas problēmas, kuras ir jāpieņem un jāpārvar. Jaunrades darba intimitāte sākas ar kontekstu un izpratni, meklējot atbildes un balstoties uz galvenajiem tālredzīgajiem dizaina principiem – empātiju, sadarbību un atvērtību," uzsver LMA Dizaina nodaļas vadītājs Matīss Zvaigzne.

Notikumu ciklu 21. maijā pieteiks LMA Dizaina nodaļas rīkots iesildošais pasākums, kas sevišķā sarunu formātā risinās dizaina industrijai svarīgus jautājumus, akcentējot dizaina lomu dažādās industrijās, starpnozaru sadarbības nozīmi un studentu nākotnes karjeras iespējas.

30. maijā VEF kvartālā notiks tradicionālā LMA Modes skate, kurā tiks izrādītas šī gada labāko modes dizaina specialitātes studentu darbu veikums, kopskaitā prezentēs 18 kolekcijas. Šogad jauno modes dizaineru kolekcijās dominēs bērnības atmiņas un nostalģiski personiski stāsti, līdztiesības jautājumi un radoši ilgtspējīga dizaina risinājumi.

LMA Modes skate ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām jaunās modes un dizaina platformām Latvijā, kas veicina modes nozares attīstību un norisināsies jau trīsdesmit pirmo reizi.

No 6. jūnija līdz 14. jūlijam LMA Kalpaka bulvārī 13, 1. stāva zālē norisināsies ikgadējā Dizaina nodaļas rīkotā izstāde "Dizaina dienas", kurā būs apskatāms labākais studentu veikums.

Savukārt no 14. jūnija līdz 14. jūlijam abās LMA ēkās – Kalpaka bulvārī 13 un Kronvalda bulvārī 4, LMA eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" un citviet pilsētvidē būs aplūkojami visu specialitāšu diplomandu izstāde.

Dizaina dienas tiek rīkotas kopš 2007. gada. Tās rīko Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, kurā ir piecas specialitātes: Grafikas, Produktu, Interjera, Metāla un Modes dizains, un šajā nodaļā bakalaura un maģistra programmās studē 208 studenti. Izstādē šogad piedalīsies arī LMA īstenotās starptautiskās maģistra programmas – Pakalpojuma dizaina stratēģijas un inovācijas programmas – SDSI studenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti