Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Persona ar GRT turpina integrāciju sabiedrībā

Dienas ziņas

Polija eksportējusi slimu govju gaļu

Jaunās higiēnas prasības – pārbaudījums Pierīgas skolām

Jaunās higiēnas prasības rada izaicinājumus Pierīgas skolām

No 2020. gada visās mācību iestādēs viena skolēna vietai mācību klasē jābūt divus kvadrātmetrus lielai, bet specializētajos kabinetos vēl vairāk. Pierīgas skolām, kas atrodas pagājušajā gadsimtā būvētajās ēkās, sabalansēt mērķdotācijas pedagogiem ar jaunajiem higiēnas noteikumiem un skolu pārbūvei nepieciešamajiem izdevumiem esot liels izaicinājums.

Daugmales pamatskola aizņem gan pirms vairāk nekā 90 gadiem būvēto skolas ēku, gan kādreizējo kolhoza sporta centru. Sporta centrā telpas atbilst  jaunajām higēnas prasībām, kas būs obligātas no 2020. gada. Tikmēr vecajā skolas ēkā katrā klasē nodrošināt katram skolēnam divus kvadrātmetrus pašreiz neesot iespējams.

"Mūsu gadījumā tas nozīmē krietnus pārbūves darbus, galvassāpes un problēmas, tāpēc ka Daugmalē šobrīd esošās klašu telpas skolā, kura būvēta 1926. gadā, atbilst 15 - 16 bērniem," teica Daugmales pamatskolas direktors Andris Ceļmalnieks. Lai nodrošinātu prasību izpildi 20 bērniem klasē, telpās būs jāveic atjaunošanas darbi vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā. Pārceļot starpsienas, septiņu telpu vietā tikšot izveidotas piecas, bet, lai vietas pietiktu visām klasēm, arī skolas zālē ikdienā notiks stundas. Skola zaudēs arī bibliotēkas lasītavu, un mazpulcēniem būšot jāpārceļas uz muzeju. Direktors piekrīt, ka saslimšanas risks plašākās telpās ir mazāks, tomēr jaunās higēnas prasības esot pretrunā ar principu ''nauda seko skolēnam''.

"Ir aprēķināts, ka 28 bērni klasē ir tas optimālais lielums. Tad finansējuma pietiek visām lietām. Bet reālā situācija ir tāda, ka skolās, kur, piemēram, ir 50m2 klases, no 2020. gada 1. septembra tādā klasē varēs izvietot 25 bērnus," teica Ceļmalnieks. Šāda situācija ir arī pagājušā gadsimta 70.-80. gados celtajā Ķekavas vidusskolas ēkā, kur mācās ap 700  audzēkņu. Nodrošināt nepieciešamos kvadrātmetrus var, sadalot klasi grupās, bet,  lai to īstenotu, līdzās Ķekavas vidusskolai tikšot uzstādīta moduļu būve. Tāpat remontdarbi, piesaistot Eiropas finansējumu, uzsākti arī Baložu vidusskolā.

"Tas ir izaicinājums - sabalansēt to visu ar mūsu budžetu, ar mūsu iespējām, jo, kā jau ziniet, Pierīgai un arī Ķekavai ir jāmaksā nauda izlīdzināšanas fondā, un pagājušajā gadā tie bija četri miljoni," teica Ķekavas novada izglītības pārvaldes vadītāja Linda Zaķe.

Ar šādām problēmām saskaras arī citos Pierīgas novados, kur mācību iestādes atrodas pagājušajā gadsimtā būvētās ēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt