Dienas notikumu apskats

Pāvests Francisks vizītē Mjanmā vērsīs uzmanību uz bēgļu krīzi

Dienas notikumu apskats

Tiesu priekšsēdētāji nevēlas amata termiņu ierobežojumus

Jaunākais domes piedāvājums – Āgenskalna tirgu nodot 30 gadu nomā privātam investoram

Jaunākais domes piedāvājums – Āgenskalna tirgu nodot 30 gadu nomā privātam investoram

Lai gan Rīgas domes uzņēmuma «Rīgas centrāltirgus» vienīgā funkcija ir tirgu uzturēšana, Rīgas domes jaunākās idejas paredz tam atņemt no janvāra slēdzamo Āgenskalna tirgu. Pašvaldība sapratusi, ka šis Pārdaugavas tirgus ir novests līdz kritiskam stāvoklim, tādēļ darbu bez rekonstrukcijas turpināt nevar. Āgenskalna tirgu vispirms varētu pārņemt Rīgas domes Īpašuma departaments, kas tad meklētu ilgtermiņa nomnieku un reizē privātu investoru.

Āgenskalna tirgus ilgus gadus kopš pagājušā gadsimta beigām bija nodots apakšnomā firmai "Roveks". Tās īpašnieki ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Ukhalovs un Jevgeņijs Šeļeņins, kas pirms vairākiem gadiem bija arī dāsns partijas "Saskaņa" ziedotājs. Viņu firmai bija pienākums Āgenskalna tirgū ieguldīt būtiskas investīcijas, taču, kamēr firma pelnīja, tirgū nekas ieguldīts netika. To nu atzīst arī domes Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").

"Viņiem bija rakstīts - veikt konkrētas investīcijas. Viņi veica investīcijas krietni mazāk, un sakarā ar to šis līgums tika izbeigts," teica Burovs, norādot, ka plānoto gandrīz 150 000 eiro vietā tirgū ieguldīti ap 40 000 eiro. "Stāvoklis ir neapmierinošs. Ēkai ir nepieciešama pilna rekonstrukcija. Tāpēc vajadzētu uz rekonstrukcijas laiku tirgu taisīt ciet. Nav lietderīgi, pēc būvinženieru atzinuma, remontēt to pa daļām, nepārtraucot uzņēmējdarbību."

Pieskatīt, vai solītās investīcijas tikušas veiktas, ilgus gadus bija "Rīgas centrāltirgus" vadības atbildība.  Un ilgus gadus tirgu vadīja Rīgas varas partijas biedri, kas korupcijas skandālu un citu iemeslu dēļ bieži mainīti.

Otrdien, 28. novembrī, uz komitejas sēdi skaidroties tika izsaukts tikai trīs mēnešus amatā aizvadījušais jaunais tirgus šefs Artis Druvinieks.

"Tirgum ir jābūt kā tirgum. (..) Nekad es tur neredzētu kaut kāda lielveikala vai kāda cita ienākšanu šajā tirgus teritorijā. Jo tā ir vēsturiska ēka. Sauksim to par tādu Āgenskalna rozīnīti. Ir jāpieliek visi spēki, lai atstātu tieši kā tirgu, kā vietu, kur cilvēkiem satikties, kur komunicēt. Lai tas darbotos un lai būtu interesants visiem iedzīvotājiem," sacīja Druvinieks.

Taču naudas pašam centrāltirgum, kura 95% apgrozījuma paliek pašā centrāltirgū, nav. Dome prāto, ka rekonstrukcija varētu izmaksāt no pieciem līdz pat desmit miljoniem eiro.

Pašvaldība savu naudu ieguldīt nedomā, bet no Eiropas Savienības finansējumu pagaidām piesaistīt nevarot. Tādēļ Īpašuma komitejas vadītājs Burovs piedāvā meklēt nomnieku uz 30 gadiem.

"Es piedāvāju tādu radikālāko variantu - uzreiz vienoties un uz janvāra sēdi sagatavot domes lēmumu par ilgtermiņa nomu," skaidroja Burovs.

Pārdaugavas radošā centra kuratore Ieva Niedre uzskata, ka tirgum jāpaliek kā kultūras un tirgošanās vietai.

Komitejas deputāti vienojās uzdot «Rīgas centrāltirgum» mēneša laikā sagatavot Āgenskalna attīstības vīzijas. Tikmēr paši tirgotāji jau savākuši vairāk nekā 1000 parakstu pret tirgus slēgšanu, jo uzskata, ka tik kritiskā stāvoklī tas nemaz nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti