Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Bērnu autosēdeklišu pareiza lietošana

Intervija ar Guntaru Catlaku, Valsts izglītības satura centra vadītāju

Izglītības satura centrs: Eksāmenu noplūdes gadījumā šogad varēs noskaidrot - no kurām skolām

Valsts izglītības satura centrs šogad ieviesis izmaiņas centralizēto eksāmenu drošības sistēmā. Taču gadījumā, ja būs kādas eksāmenu noplūdes, šogad būs zināms, no kuras skolas šāda noplūde notikusi.

Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” apliecināja, ka šogad eksāmenu drošības sistēmā ir izmaiņas, taču viņš neatklāja, kādas tieši.

Būtiski ir tas, ka gadījumā, ja eksāmenu saturs tomēr noplūdīs, būs vismaz zināma skola, no kuras tas noticis. Iepriekšējos gados šis aspekts bija apgrūtinājums.

Catlaks atgādināja, ka centralizētie eksāmeni ir ierobežotas pieejamības informācija, par kuras izpaušanu draud kriminālatbildība.

Saistībā ar pērnā gada eksāmenu noplūdi tika ierosināti trīs kriminālprocesi, no kuriem viena lieta nonākusi tiesā.

Eksāmenu satura nosargāšanai šogad arī samazināts laiks materiālu lejupielādei un kopēšanai skolās. Savukārt sacerējumu temati būs pieejami tikai laikā starp eksāmenu daļām.

KONTEKSTS:

Intensīvs valsts pārbaudes darbu laiks skolās sācies 21.maijā ar eksāmenu informātikā un turpināsies līdz jūnija vidum. 22.maijā 12.klašu skolēni rakstiski kārto centralizēto eksāmenu latviešu valodā.

Pagājušajā gadā neilgi pirms 9.klašu matemātikas eksāmena sākumā parādījās informācija par eksāmena uzdevumu varianta krievu valodā nopludināšanu. Policija sākusi kriminālprocesu arī par 9.klašu vēstures eksāmena jautājumu nopludināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti