Izdod Soču olimpisko spēļu Latvijas medaļniekiem veltītas pastmarkas

Latvijas Pasts sadarbībā ar sporta federācijām un Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) izdevis četras pastmarkas un speciālu aploksni, kas veltīta šogad notikušo XXII ziemas olimpisko spēļu Latvijas medaļniekiem.

Olimpiskās pastmarkas izdotas par godu olimpisko spēļu Latvijas čempioniem - sudraba medaļas ieguvējam skeletonā Martinam Dukuram, sudraba medaļu ieguvējiem bobslejā četriniekiem Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem, Jānim Strengam, bronzas medaļu ieguvējiem kamaniņu sportā divniekiem Andrim Šicam, Jurim Šicam un bronzas medaļu ieguvējiem kamaniņu sportā stafetē Elīzai Tīrumai, Mārtiņam Rubenim, Andrim un Jurim Šiciem.

Katra no pastmarkām emitēta 30 000 eksemplāru tirāžā, un to nominālvērtība ir 0,50 eiro, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Savukārt olimpisko spēļu aploksnes tirāža sasniedz 1500 eksemplāru.

Latvijas Pasts kopš XXVII vasaras olimpiskajām spēlēm, kas 2000.gadā risinājās Austrālijas pilsētā Sidnejā, izdod pastmarkas par godu šo spēļu medaļu ieguvējiem no Latvijas.

XXII ziemas olimpiskās spēles, kas no 2014.gada 7.februāra līdz 23.februārim risinājās Sočos (Krievija), tiek uzskatītas par Latvijai visveiksmīgākajām ziemas spēlēm, iegūstot līdz šim nebijušu medaļu skaitu trīs sporta veidos - pa sudraba medaļai skeletonā un bobslejā un divas bronzas medaļas kamaniņbraukšanā. Kopumā Latvija tika pārstāvēta septiņos ziemas sporta veidos - biatlonā, bobslejā, hokejā, kamaniņu sportā, skeletonā, slidošanā un slēpošanā.

Jaunās Latvijas olimpiešiem veltītās pastmarkas un aploksni ar pirmās dienas zīmogu iespējams aplūkot šeit.

Jauno pastmarku prezentācija ar pastmarkās attēloto Latvijas olimpiešu piedalīšanos notiks  27.maijā plkst.11 pasta centrā „Sakta”, Brīvības bulvārī 32, kur sportistus sveiks arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Latvijas Pasta un LOK vadība. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana risināsies visas dienas garumā no plkst.7.30 līdz 19.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 3.jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti