Investora pārstāvji iebilst pret Ķemeru sanatorijas pārdošanu bez izsoles

Pret Ķemeru sanatorijas pārdošanu Jūrmalas domei parādījušies pēkšņi iebildumi - advokātu birojā „Raidla Lejiņš & Norcous” norāda, ka sanatorijas pārdošana bez izsoles ir pretrunā ar likumu.

Jūrmalas domei nosūtīta vēstule no advokātu biroja „Raidla Lejiņš & Norcous”, kas pārstāv maksātnespējīgās SIA „Ominasis Latvia” mirušā īpašnieka mantiniekus. Vēstulē teikts, ka sanatorijas pārdošana bez izsoles ir pretrunā ar likumu, kā arī kreditoru interesēm.

Advokātu biroja pārstāvji norāda, ka vēstuli nosūtījuši jau jūlijā un pieļauj tiesvedību sanatorijas pārdošanas gadījumā.

„Pamata baža ir tāda, ka šobrīd tiek plānota Ķemeru sanatorijas pārdošana bez izsoles par summu, kas viennozīmīgi ir mazāka nekā investīciju apjoms, kas ir ieguldīts sanatorijā. Tas, ko maksātnespējas likums prasa – ka jāizvēlas tāds pārdošanas veids, kas nodrošina iespējami augstākas summas iegūšanu,” norāda advokātu biroja „Raidla Lejiņš & Norcous” zvērinātā advokāte Sandija Novicka.

Savukārt Finanšu ministrijā trešdien tika nolemts, ka Jūrmalas dome varēs saņemt valsts aizņēmumu Ķemeru sanatorijas iegādei.

Bet tam ir izvirzīti vairāki nosacījumi. Daļa no tiem ir saistīti ar maksātnespējīgās SIA „Ominasis Latvia” mirušā īpašnieka mantinieku prasībām.

Finanšu ministrijā norāda, ka mantinieku intereses un kreditoru prasības, par kurām brīdināts advokātu biroja vēstulē, ir nopietni riski. „Jāpārliecinās par to, ka nekustamajam īpašumam, kuru šobrīd pašvaldība vēlas iegādāties tiek noņemti visi apgrūtinājumi, ķīlas, kas šobrīd ir komercbankās. Otra lieta – jāsaprot, kāda ir objektu turpmākās apsaimniekošanas iespējas un vai netiks pārkāptas komercdarbības atbalsta prasības,” atzīmē ministrijas pārstāve Jolanta Plūme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti