Intas Brikšes balvu par izcilu ieguldījumu žurnālistikā pasniegs laikrakstam «Bauskas Dzīve»

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Izcilības balvu ceremonijā, kas notiks piektdien, 17.martā, pasniegs arī Intas Brikšes piemiņas balvu par izcilu ieguldījumu žurnālistikā. Šogad balvu iegūs reģionālais laikraksts "Bauskas Dzīve" par cīņu pret Iecavas pašvaldības izdevumu, Latvijas Radio pavēstīja LŽA valdes locekle Inga Spriņģe.

Laikraksta "Bauskas Dzīve" redakcija vērsās tiesā pret “Iecavas Ziņām”, kur ir raksti gan par pašvaldības lēmumiem, gan dažādiem sabiedriskiem pasākumiem. Redakcija tiesā vērsās ar lūgumu pārtraukt domes laikraksta izdošanu un reklāmas ievietošanu tajā, kā arī atlīdzināt zaudējumus, kas radušies no šādas negodīgas prakses.

Lieta gan joprojām ir procesā. Tā izgājusi trīs instatnces un atkal atgriezīsies pirmajā instancē.

„Viņi ar savu uzņēmību, drosmi un bezbailību iet pret vietējo pašvaldību. Ņemot vērā, cik kolēģiem grūti ar mazām pašvaldībām strādāt vidē, kur redzi ikdienā pilsētas mēru un ej uz domes sēdēm – tā bija ļoti liela uzdrīkstēšanās un tas ir nozīmīgs solis, par ko mēs viņiem gribam pateikt atzinību,” uzvēra Spriņģe.

Inga Spriņģe par Intas Brikšes izcilības balvu

  Uzzinot par balvu, "Bauskas Dzīves" galvenā redaktore Anita Rozentāle Latvijas Radio pauda prieku un gandarījumu.

  „Ka tā būs Intas Brikšes piemiņas balva, mums nebija ne mazāko aizdomu. Liels aizkustinājums un pagodinājums. Paldies par "Bauskas Dzīves" komandas darba novērtējumu Latvijas mediju vides sakārtošanā,” sacīja „Bauskas Dzīves” redaktore.

  Pašlaik sākts darbs, kas paredz grozījumus likumā par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, gan likumā par pašvaldībām, un tā ir zināma uzvara, uzsvēra Rozentāle.

  „Ne jau tiesāšanās ar Iecavas novada domi ir mūsu mērķis. Mēs tiešām gribam panākt, lai pildītos žurnālistu misija, nepaejot garām nejēdzībām, kas pašlaik valda mediju vidē reģionos. Mēs gribam nest sabiedrībā demokrātiskās vērtības un uzlabot mūsu visu dzīvi, tālab tik būtiski panākt, lai sakārtotos mediju vide,” sacīja Rozentāle.

  Anita Rozentāle: Mēs vēlamies sakārtot mediju vidi
   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti