Labrīt

Cēsniece Biruta Mežale Triju Zvaigžņu ordeni saņēma par pašaizliedzīgu sabiedrisko darbu

Labrīt

Par savu valsti ir jācīnās. Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Agris Kociņš

Ivars Ijabs: Steiga jauna vides ministra virzīšanā nav vajadzīga

Ijabs: Ja ministra amatam nevienosies par Plešu, «Latvijas attīstībai» ir arī iespējamie kandidāti Ikstena un Zeps

Deputāts Artūrs Toms Plešs nav vienīgais kandidāts, ko "Latvijas attīstībai" varētu izvirzīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam, intervijā Latvijas Radio otrdien teica partijas pagaidu vadītājs un "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Ivars Ijabs.

Kā iespējamos kandidātus politiķis nosauca arī Saeimas deputāti Inesi Ikstenu un Rīgas domnieku Viesturu Zepu.

Ijabs gan uzsvēra, ka Plešs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs, bijis līdzās iepriekšējam ministram administratīvi teritoriālās reformas pieņemšanā, tādēļ vislabāk varētu turpināt iesākto darbu.

Pēc Ijaba teiktā, notiek demokrātisks process apvienībā, kur visi strādā un runā. Steigas neesot, jo funkcijas pašlaik tiek pildītas. Ļoti svarīgi esot izvēlēties kandidātu, kam uzticas visi, jo "šis būs ļoti nozīmīgs ministrs". Viņam ne tikai nepieciešams turpināt strādāt ar administratīvi teritoriālo reformu, nozīmīga esot arī digitalizācija un klimats.

"Argumenti iekšienē mēdz būt dažādi – gan par vienu, gan par otru," sacīja Ijabs.

Viņš izteicās, ka galvenie iebildumi saistīti ar Plešu kā gados jaunu personību. Proti, Plešam ir 28 gadi un tādējādi viņš būtu viens no jaunākajiem ministriem Latvijas vēsturē.

"Tas būs viens ļoti svarīgs ministrs. Tur varētu dažiem parādīties šaubas par viņa vispārējo politisko vilkmi, kuras, manuprāt, viņam pietiek," sacīja Ijabs.

Viņš uzsvēra, ka Pleša gadus nesaskata kā šķērsli, jo runa ir par konkrētu cilvēku, nevis gadiem. Plešam esot pietiekami liela pieredze, lai viņš varētu sēsties vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra krēslā.

Vienlaikus, runājot par Rīgas domnieka Māra Mičerevska atklāsmēm par partijas "Latvijas attīstībai" finansēšanu, Ijabs uzsvēra – sistēmisku problēmu partijas finansēs nav.

"Finanses ir turētas augstā atbildības un augstā transparences līmenī," uzsvēra Ijabs – partijas finansēs nevarētu būt nelikumīgi ziedojumi, jo partijas administrācija tos kontrolē. Ijabs uzticas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbam, kas izvērtēs apsūdzības.

Ijabs arī uzsvēra, ka Mičerevskis "nav nekāds trauksmes cēlājs, bet ir denunciants, kurš kādu iemeslu dēļ ceļ neslavu partijai". Mičerevskis nekad partijā nav runājis par to, ka notiek kaut kas nepareizs. Un tieši tā viņam būtu bijis jārīkojas, nevis jānāk klajā ar saviem novērojumiem publiski.

Runājot par demisionējušā ministra Jura Pūces samelošanos, Ijabs uzsvēra, ka Pūce izdarījis Latvijas politikā neraksturīgu lietu – proti, uzņēmies atbildību. Pūce esot cita mēroga persona, nevis kā Mičerevskis, kurš nolējis otru ar netīrumiem un kuram Rīgas domē turpināt darbu savā frakcijā nebūs viegli.

Ijabs uzskata, ka Pūcem vajadzētu palikt 13. Saeimā, jo pilnībā viņa potenciālu izmest vējā nebūtu pareizi. Atkāpšanās no ministra amata, kā arī no partijas un apvienības vadības jau esot pietiekami liels sods.

KONTEKSTS:

Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska publiskā izstāšanās no partijas "Latvijas attīstībai" ar skaļiem pārmetumiem partijas līderiem Edgaram Jaunupam un Jurim Pūcem pamatīgi satricinājusi apvienību "Attītsībai/Par!". Taisnojoties par Rīgas domes stāvvietu atļaujas izmantošanu, Pūce sapinās melos, kā dēļ bija spiests atkāpties no ministra amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt