Sadaļas Sadaļas

Ieviesīs efektīvāku sistēmu atbalsta piešķiršanā elektroenerģijas izmaksu segšanai aizsargātajiem lietotājiem

No 1. septembra tiks ieviesta efektīvāka sistēma atbalsta piešķiršanā elektroenerģijas izmaksu segšanai aizsargātajiem lietotājiem, otrdien lēma valdība.

Paredzēts ieviest elektronisku aizsargāto lietotāju datu informācijas sistēmu, kas mazinās administratīvās izmaksas un radīs daudz elastīgāku pakalpojuma sniegšanas sistēmu vairāk nekā 150 000 iedzīvotājiem, kā arī precīzu valsts budžeta līdzekļu kontroli.

Tādējādi daudzbērnu ģimenēm, pensionāriem ar invaliditāti, ģimenēm ar bērniem ar invaliditāti, maznodrošinātajām mājsaimniecībām tiks nodrošinātas tiesības saņemt elektroenerģijas rēķina maksājuma samazinājumu.

Elektroenerģijas tirgus likumā paredzēts, ka aizsargātajiem lietotājiem tiek nodrošinātas tiesības saņemt aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, kas būtībā ir no valsts budžeta finansēts elektroenerģijas rēķina maksājuma samazinājums. Maksājuma samazinājumu piemēros elektroenerģijas tirgotājs. 

Ekonomikas ministrijā norādīja, ka jaunais risinājums atbalsta sniegšanai izveidots daudz efektīvāks par līdzšinējo regulējumu un paredz, ka:

  • pakalpojumu turpmāk varēs sniegt jebkurš elektroenerģijas tirgotājs, līdz ar to vairs netiks ierobežota lietotāju izvēle vai konkurence;
  • pakalpojumu sasniegs lielāku aizsargāto lietotāju skaitu (~ 150 000);
  • arī apakšlietotāji, t.i. daudzdzīvokļu, sociālo mājokļu iedzīvotāji, īrnieki, varēs saņemt pakalpojumu;
  • izstrādāta aizsargāto lietotāju datu informācijas sistēma ALDIS, kuras pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB). Sistēma automātiski veiks gan aizsargāto lietotāju statusa pārbaudi, aprēķinās pienākošos atbalstu un salīdzinās pakalpojuma sniedzēju dotos datus, vienlaikus veicot finanšu uzraudzību un sagatavojot nepieciešamos grāmatvedības dokumentus;
  • ieviests vienkāršots atbalsta apjoms;
  • aizsargātie lietotāji, kas atbilst vairākām kategorijām, saņems summētu atbalsta apjomu.

Ministrijā uzsvēra, ka informācijas sistēmā ALDIS ir izveidoti unikāli algoritmi tieši aizsargāto lietotāju atlasei un pārbaudei, ņemot vērā Latvijā jau esošas personu datu apstrādes sistēmas - Iedzīvotāju reģistru, Invaliditātes informācijas sistēmu, pašvaldību datu reģistru. ALDIS uzbūve un darbība aizstās procesu, kad katrs pakalpojuma sniedzējs saņem aizsargātā lietotāja personas datus un apstrādā tos, tai skaitā veselības un sociālā stāvokļa datus, tā vietā pakalpojuma sniedzējs no ALDIS saņems tikai pazīmi par aizsargātā lietotāja atbilstību statusam un tam attiecināmo maksājuma samazinājuma apmēru elektroenerģijas rēķinā.

Atbalsta apmērs aizsargātajiem lietotājiem tiek noteikts sekojošs:
•    trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai  (personai) – 5 eiro;
•    ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, – 5 eiro; 
•    personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 5 eiro;
•    daudzbērnu ģimenei – 10 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt