Iestrēgst reemigrācijas pasākumu plāns tautiešu vilināšanai mājās

Lai arī Ekonomikas ministrijai (EM) reemigrācijas pasākumu plāns izskatīšanai valdībā bija jāiesniedz šonedēļ, tā virzība uz Ministru Kabinetu kavēsies par aptuveni mēnesi. Atbildīgā Ekonomikas ministrija plāna bremzēšanā vaino citas ministrijas, kas iesniegušas nekvalitatīvus plāna priekšlikumus un kam tagad tie aptuveni divu nedēļu laikā ir jāpārstrādā.

Ar ideju par reemigrācijas plāna uz ārvalstīm aizbraukušo tautiešu vilināšanai mājup pagājušā vasarā nāca klajā ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts no Reformu partijas. Šā gada sākumā EM nāca klajā ar deviņiem plāna rīcības virzieniem, ko valdība arī atbalstīja. EM sadarbībā ar citām ministrijām bija uzdots līdz aprīļa sākumam izstrādāt un valdībā iesniegt detalizētu plānu ar konkrētiem pasākumiem, tam vajadzīgo finansējumu un sagaidāmo rezultātu. Tas laikus nav izdarīts, un EM plāna kavēšanā vaino citas ministrijas, kas iesniegušas nekvalitatīvus plāna pasākumu piedāvājumus.

„Katram pasākumam, lai tas būtu saprātīgs plāns, ir jābūt kvantificējamiem rādītājiem, kā novērtēt, vai šis plāns ir izpildījies vai nē. Diemžēl, veselai virknei dažādu iemeslu pēc, varbūt varētu teikt arī, ka neprasme strādāt ar šādiem dokumentiem varētu būt viens no iemesliem. Ja viņi saka, ka mēs darām to un to, tad tas ir rādītājs. Bet tas nav - ir jāpasaka, cik cilvēku ir iesaistīti vai cik cilvēkiem strādāt, lai novērtētu šī plāna izpildi,” par grūtībām stāsta ekonomikas ministra padomniece Ilona Platonova.

Pēc Platonovas sacītā, vēl daļa iesaistīto ministriju nav norādījušas piedāvāto pasākumu īstenošanai nepieciešamo finansējumu. Mazākā vai lielākā mērā pilnveidojami ir visu ministriju iesniegtie pasākumu priekšlikumi.

Iesaistītajām ministrijām tagad dotas divas nedēļas laika, lai precizētu un uzlabotu savus piedāvājumus. Pilnveidotu reemigrācijas pasākumu plānu izskatīšanai valdībā paredzēts virzīt aprīļa beigās. Ministrijā atzīst, ka reemigrācijas pasākuma plāna izstrādē iesaistīts pamatā valsts sektors un no nevalstiskajām organizācijām padoms lūgts vien Latvijas Pašvaldību savienībai, kas šim aicinājumam nav atsaukusies.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis norāda, ka topošais reemigracijas pasākumu plāns nosūtīts pašvaldībām. Tās savas idejas nav sniegušas, jo netic, ka šāds visaptverošs plāns kaut kādā mērā varētu uzlabot situāciju.

”Faktiski tā situācija ir tāda, ka pašvaldības pašas sen bez šī plāna, ko katra pie sevis ir izdomājusi, tai lietā dara, neatkarīgi no šī plāna. Un kaut kā kopīgam plānam īsti pārliecības un ticības nav. Es domāju, ka tā arī ir atbilde uz šo jautājumu,” saka Jaunsleinis.

Jāatgādina, ka reemigrācijas pasākumu plāna galvenais mērķis ir sniegt praktisku un viegli pieejamu palīdzību tiem cilvēkiem, kuri nolēmuši atgriezties Latvijā no emigrācijas, lai strādātu, dibinātu uzņēmumus. Vai arī neatgriešanās gadījumā - lai attīstītu biznesa saiknes ar Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt