Panorāma

Krievijā atbrīvos žurnālistu I. Golunovu

Panorāma

VID ķēries klāt baznīcām

Policija sākusi divas administratīvās lietvedības

Iestādes: Pārbaudes Ģirģena mātes kafejnīcās bijušas plānveida; sāktas 2 administratīvās lietas

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens no partijas “KPV LV” uzskata, ka Valsts policija un citas valsts iestādes speciāli vēršas pret viņa mātei piederošām kafejnīcām, tādā veidā mēģinot ietekmēt Ģirģenu un viņa brāli –  Saeimas deputātu. Valsts policija un pārējās ministra minētās iestādes uzsver, ka veiktas plānveida pārbaudes.  

“Ja par tevi neko nevar atrast, sit tuviniekiem,” tā sociālajā tīklā “Facebook” iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens aprakstīja uzraugošo iestāžu pārbaudes viņa mātes kafejnīcās Jēkabpilī.

Iestādes esot kļuvušas īpaši represīvas pēc tam, kad Ģirģens kļuvis par iekšlietu ministru. Mērķis, viņaprāt, esot ietekmēt viņu un viņa brāli Saeimas deputātu Kasparu Ģirģenu.

“Šajos pāris mēnešos kas tikai nav paviesojies manas mammas kafejnīcā: Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, Pārtikas un veterinārais dienests, iesūtīti čigāni (atvainojos,  romi), kuriem liekas, ka kotlete ir saindēta. [..] Ja šo tekstu lasa šo pasākumu, provokāciju organizatori... Ziņa Jums... Mani tas nebiedē,” rakstīja ministrs.

Ģirģena nosauktās iestādes īpašu vēršanos pret ministra māti noliedz. Pārtikas un veterinārais dienests kafejnīcas pārbaudot vienu vai divas reizes gadā, kā tas bijis arī šoreiz.

Valsts ieņēmumu dienestā konkrēto lietu nekomentē, taču norāda, ka dienests šogad veicot plašas kases aparātu pārbaudes, uzņēmumus nešķirojot.

Savukārt Valsts darba inspekcijā atbild, ka šogad Ģirģena mātes kafejnīcās pārbaudes nemaz neesot veiktas.

“Tad jāpārbauda dokumentācija, bet es vēlreiz saku – es dzīvē neticu nejaušībām. Visas pārbaudes ir ar diezgan lielu intensitāti. Bet, ko es vēlos teikt, – es nevēlos aizstāvēt savu māti vai būt viņai advokāts. Pasarg’ Dievs. Mans mērķis nav iejaukties procesos. Tas, ka dienesti pārbauda, tā ir viņu funkcija. Nekādu pārkāpumu faktiski konstatētu nav. Arī VID nav konstatējis nekādus sodus, arī par licencēm nekādu problēmu nav. Es tikai akcentēju uz notiekošiem procesiem,” skaidroja ministrs.

Ģirģens visasāk kritizē paša vadītās ministrijas pārraudzībā esošo Valsts policiju, kas 6. jūnijā ieradusies pārbaudīt, vai kafejnīcām ir vajadzīgā licence televīzijas rādīšanai.

“Pagājušajā nedēļā izdevu rīkojumu Iekšlietu ministrijai uzsākt auditu par Valsts policijas iepirkumiem, un vienkārši sakrīt notikumiem identiski laiki,” norādīja ministrs.

Ģirģena aizdomas pamatojot arī kāda slepena informācija, ko ministrs atklāt nevarot.

Tikmēr Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis uzsver, ka policisti tikai darījuši savu darbu, un noliedz, ka policiju varētu izmantot politiķu ietekmēšanai.

“Valsts policija rīkojas atbilstoši nolikumam un uzliktajām funkcijām, un tā veic pārbaudes dažādās vietās, dažādās pilsētās, dažādos objektos. Nav nekāda pamata uzskatīt, ka mērķtiecīgi tiktu vērsts policijas resurss un rīcība pret kādu konkrētu uzņēmumu,” sacīja Ķuzis.

Izvairīgi iekšlietu ministra izteikumus komentē premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), vien uzsverot, ka pats iestādēm uzticoties.

“Šeit, es domāju, tiešām – es negribu pārāk komentēt. Vienīgi to, ka man ir pilna uzticība mūsu tiesībsargājošajām iestādēm. Par iekšlietu ministra izteikumiem, es domāju, lai atbild pats iekšlietu ministrs,” sacīja Kariņš.

Ģirģens ar policijas priekšnieku Ķuzi lietu pārrunājuši un vienojušies, ka turpmāk autortiesību licences policija varētu pārbaudīt attālināti.

Kaut gan ministrs uzsver, ka nekādu pārkāpumu viņa mātes kafejnīcās neesot, Ķuzis stāstīja, ka uzsāktas divas administratīvās lietvedības. Plašāk policijas priekšnieks lietas komentēt nevarot, pirms tās nebūs noslēgušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti