Policija pārbaudījusi iekšlietu ministra Ģirģena mātes uzņēmumu

Valsts policija 6. jūnijā pārbaudījusi iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") mātes uzņēmumu. Tā kā uzņēmumā pabijuši arī citi dienesti, politiķis to uzskata par organizētu kampaņu, kas vērsta pret viņu.

Savā kontā sociālajā tīklā "Facebook" viņš publicējis pārbaudes aktu. Tajā rakstīts, ka pārbaude notikusi ēdināšanas uzņēmumā "Krustpils ceļavējš 3" Jēkabpilī, klātesot uzņēmuma valdes loceklei Elzai Ģirģenai.

Politiķis raksta, ka kopš brīža, kad abi ar brāli, Saeimas deputātu Kasparu Ģirģenu ("KPV LV"), devušies politikā, pastāvīgi saskaras ar provokācijām, pārbaudēm un nomelnošanu. 

"Ja pret tevi neko nevar atrast, sit tuviniekiem..."

Tā Ģirģens raksturojis pārbaudi savas mātes uzņēmumā. Tajā pāris mēnešu laikā paviesojies arī Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, Pārtikas un veterinārais dienests. "Iesūtīti čigāni (atvainojos, romi), kuriem liekas - kotlete ir saindēta," raksta Ģirģens.

Pārbaude, pēc Ģirģenam zināmās informācijas, bijusi par "AKKA/LAA" licenci. Politiķis nesaprot, vai licences esamību policija nebūtu varējusi uzzināt no pašas autortiesību organizācijas.

Viņš arī raksta, ka Jēkabpils policijas iecirknī viņa māte pratināta un izmeklētājs uzdevis jautājumus par totalizatoru likmēm. "Kāds sakars ar totalizatoriem mazai kafejnīcai?" savu sašutumu pauž Ģirģens.

Viņš savu ierakstu "Facebook" noslēdz ar brīdinājumu citiem censoņiem, kuri vēlas doties politikā, rakstot, ka "sitīs jūs un jūsu ģimenes locekļus".

Ģirģens vēršas arī pie "provokāciju organizatoriem": "Ziņa Jums... Mani tas nebiedē... Arī mana mamma ir stiprs cilvēks. Es pabeigšu savu misiju... izravēšu Jūs ar saknēm... Visam savs laiks."

 

 Valsts policija (VP) noraida iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) publiski paustos tendenciozos pārmetumus par pārbaudi ministra mātei piederošā uzņēmumā, aģentūrai LETA atzina VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.

"Es saprotu dēla uztraukumu par māti un vēlmi viņu aizstāvēt, bet es nesaprotu iekšlietu ministra emocionālo uzbrukumu VP situācijā, kad policija veic savu darbu," norādīja Pildava.

Pildava norādīja, ka Valsts policija veic regulāras un plānveidīgas pārbaudes publiskās vietās, tostarp kafejnīcās par audiovizuālā satura nelicenzētu izplatīšanu un arī šāda satura retranslēšanu.

Šo darbības virzienu nosaka ne tikai VP stratēģija, kurā tas ir viens no prioritārajiem, bet ir arī viens no būtiskākajiem darbības virzieniem valsts iestāžu darba plānā ēnu ekonomikas ierobežošanai.

Lai pastiprinātu un padarītu efektīvāku intelektuālā īpašuma aizsardzību, 2018. gadā par astoņām štata vietām pastiprināta Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde un reģiona pārvalžu Kriminālpolicija, kas ir arī šī virziena koordinējošā struktūra VP.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu policijas darbu šajā virzienā notiek arī regulāras apmācības, piemēram, vēl tikai 3. jūnijā Zemgales reģionā notika mācību seminārs policijas, prokuratūras un tiesas darbiniekiem par šo tēmu.

"Mēs esam strādājuši šajā virzienā un arī turpināsim strādāt, un jebkurš uzņēmējs, kurš publiskā vietā atskaņo vai pārraida saturu bez atbilstošām, spēkā esošām licencēm, saņems sodu atbilstoši saviem pārkāpumiem. Bez izņēmumiem. Savukārt uzņēmumiem, kuros nav pārkāpumu, nav arī pamata uztraukumam," uzsvēra Pildava.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti