Iespējas liegt bīstamo ēku ekspluatāciju ierobežo iedzīvotāju tiesības

Esošais likuma regulējums ierobežo atbildīgo institūcijas iespējas pilnībā nodrošināt, lai ēka, kura atzīta par ekspluatācijai bīstamu, patiešām vairs netiktu ekspluatēta - tā, komentējot situāciju saistībā ar ēkas avāriju Sarkandaugavā un tām līdzīgām, sliktā stāvoklī esošām ēkām, atzīst atbildīgo institūciju pārstāvji.

"Rīgas namu apsaimniekotāja" pārstāve Santa Vaļuma norāda, ka pārvaldniekam šobrīd ir tikai iespējas, ja notiek vienošanās ar iedzīvotājiem, veikt neatliekamus remontdarbus.

Tomēr rīkoties pretēji īpašnieku gribai pārvaldnieks nav tiesīgs, un vienīgais iespējamais risinājums ir par šo situāciju informēt būvvaldi, kura var liegt ēkas tālāko ekspluatāciju.

"Mēs informējām dzīvokļu īpašniekus par katras mājas tehnisko stāvokli, ja tas ir vērtējams kā avārijas vai pirmsavārijas. Tad jau dzīvojamo māju īpašnieki kopā ar iedzīvotājiem lemj par tālāko darbību. Vienīgi dzīvokļu īpašnieki var lemt par tālāku finanšu izlietojumu, uzkrājumu un par mājai nepieciešamjiem darbiem. Pārvaldnieks var ieteikt, kādi darbi būtu jādara, taču galvārds ir īpašniekiem," saka Vaļuma.

Santa Vaļuma

  Viņa gan atzīst, ka cita lieta ir tad, ja dzīvokļu īpašnieki neliekas zinis par mājas stāvokli.
  Ziņots, ka ceturtdienas, 17.marta, pievakarē kādā mājā Sarkandaugavā iebruka grīda. No nama evakuēja deviņus cilvēkus.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti