Panorāma

Māris Gorodcovs

Panorāma

NVD nevienojas ar reģionālajām slimnīcām

Var izgāzties konkurss uz LTV valdi

Iespējams, izsludinās jaunu konkursu uz LTV satura valdes locekļa amatu

Iespējams, tiks izsludināts jauns konkurss uz Latvijas Televīzijas (LTV) satura valdes locekļa amatu, un par to Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) balsos pirmdien, 4.aprīlī.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad sabiedriskajos medijos publiskota informācija par trim kandidātiem uz LTV satura valdes locekļa amatu, ko atsevišķi NEPLP locekļi vērtē kā spiedienu. Jau ir zināms, ka jaunu konkursu sludinās uz otru valdes locekļa vietu, kas LTV atbild par finansēm un tehnoloģijām.

Pārmet kandidātu vārdu publiskošanu

Esošās LTV valdes pilnvaras beigsies 2.aprīlī un jau tagad skaidrs, ka līdz tam jaunie LTV valdes locekļi programmu attīstības un finanšu un tehnoloģiju jautājumos nebūs apstiprināti. Lai gan ceturtdien, 31.martā, NEPLP slēgtā sēdē uzklausīts īpaši veidotās nominācijas komisijas ziņojums par potenciālajiem kandidātiem, diskusijas par tiem bija tikai viens no apspriestajiem jautājumiem. Tā vietā ilgi pārrunāts tas, kā meklēt vainīgo, kurš izpaudis informāciju par to, kas ir šie kandidāti.

Vēl pirms sēdes sākuma komisijas vadītāja, NEPLP vadītājas vietniece Dace Ķezbere centās atrast vainīgo un draudēja ar tiesvedību.

"Es neatbildēšu jums, kamēr jūs neizpaudīsiet savu avotu. Tādēļ, ka ar šo te jūs, piedodiet, visu padomi nolikusi zem sitiena un mani kā nominācijas komisijas vadītāju vēl jo vairāk," pārmeta Ķezbere.

Pirms sēdes bijusi iecere kandidātus satura valdes locekļa amatam - Sergeju Ņesterovu, Janu Semjonovu un Kristapu Valdnieku izvaicāt nākamajā otrdienā, taču beigās nolemts, ka uz šo amatu, iespējams, rīkos pavisam jaunu konkursu. Atsevišķi NEPLP locekļi kandidātu vārdu publiskošanu uzskata par padomes ietekmēšanu, un tas, vai konkursu apturēs, tiks izlemts pirmdien, 4.aprīlī. Vispirms esot jāizvērtē, vai šāda rīcība ir juridiski attaisnojama un vai tā ir lietderīga. 

"Tas ir padomes locekļu lēmums, kurš tiks sagatavots, lai tas nebūtu tikai uz emocijām balstīts, ka mums nav paticis kāds Radio vai Televīzijas sižets vai kāds ir juties nekomfortabli. Lai tas būtu juridiski korekti nokārtots. Ja šis lēmums tiks pieņemts, ka tur tomēr nav šāda juridiska pamata, tādā gadījumā konkurss norisināsies tālāk un tiks balsots jau par konkrētajiem trīs kandidātiem, kas jums jau ir zināmi," sacīja NEPLP priekšsēde Aija Dulevska.

Iespējams, sludinās jaunu konkursu uz LTV satura valdes locekļa amatu
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

NEPLP tagad gaidīšot juristu atzinumu, lai saprastu, vai konkurss būtu jāatceļ un jāsludina jauns konkurss. Padomē  nav vienota viedokļa, kā rīkoties. 

Dimants: Mediji informēja par svarīgu jautājumu

Idejai par jaunu konkursu iebilst NEPLP loceklis Ainārs Dimants. Viņš uzskata, ka mediji informējuši par sabiedrībai svarīgu jautājumu un dažu sižetu dēļ NEPLP locekļiem nebūtu jājūtas ietekmētiem. Turklāt jauna konkursa rīkošanas gadījumā LTV kādu laiku nebūtu pilnvērtīgas valdes. Būtu atkal jāsludina pieteikšanās konkursam un jāveido arī jauna vērtēšanas komisija.

"Ja mēs tagad ar šādu argumentāciju pārtraucam konkursu un nespējam nākamreiz arī garantēt, tad mēs visu laiku pārtrauksim šos konkursus? Tad jau vispār mēs kļūsim manipulējami un beigās kaut kādas baumas, pieņēmumi kļūst par iemeslu konkursa pārtraukšanai, ja? Arī par visām pārējām sekām, ko tas rada, vai mēs iegūsim labāku rezultātu ar jaunu konkursu?

Tas, kas mani pārsteidza ir, ka cilvēki, kas paši ir šajā nominācijas komisijā, sāka apšaubīt nominācijas komisijas darbības rezultātus, par kuriem paši ir balsojuši," atzina Dimants.

Dimants nominācijas komisijā nepiedalījies, tāpēc nevarot spriest, vai lēmumu par potenciālajiem kandidātiem ietekmējušas politiskās partijas, virzot sev tīkamus kandidātus. Netieši viņš atzīst, ka NEPLP balsojumi atsevišķos gadījumos varētu atspoguļot politiķu vēlmes.

"Tas nav saistīts tikai ar šo konkursu, bet ar to, kā vispār šī padome tiek veidota pēc politiskā proporcionālisma principa, un tas nevar neradīt sekas, protams, arī atsevišķos balsojumos, loģiski," sprieda Dimants.

Tas rada jautājumu par necaurredzamā konkursa godīgumu, par ko bažījas LTV darbinieki.

Otrs LTV valdes loceklis, kas atbildēs par finansēm un tehnoloģijām, tiks meklēts jaunā konkursā. Nominācijas komisijas vadītāja Ķezbere sacīja, ka pagaidām šī amata pienākumus pildīs LTV vadītājs Ivars Belte.

Iepriekš izsludinātajā konkursā uz LTV valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos pieteicās divi kandidāti, bet neviens no viņiem nav atzīts par piemērotu šim amatam.

Pašreizējais LTV valdes loceklis finanšu jautājumos Māris Skujiņš ir paudis neapmierinātību ar, viņaprāt, negodīgu procesu LTV valdes locekļu atlasē. Proti, no Skujiņa saņemta sūdzība par to, ka līdzšinējā LTV valde nav pietiekami izvērtēta. Dulevska gan norādīja, ka NEPLP nav pienākums pārvēlēt Skujiņu LTV valdes locekļa amatā.

Jau ziņots, ka LTV valdi kopš 2013.gada vada Belte, par programmu attīstību atbild Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Šīs LTV valdes pilnvaru termiņš beidzas 2.aprīlī. Ar LTV vadītāju Belti NEPLP pagarināja līgumu, savukārt pārējos divus locekļus meklēja konkursā.

Uz LTV divu valdes locekļu amatiem līdz 7.martam bija pieteikušies astoņi kandidāti. Viņi kandidē uz valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos, kā arī valdes locekļa vietu programmu attīstības jautājumos.

Latvijas Radio ziņoja, ka LTV valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos tiek vērtēta Sergeja Ņesterova, LTV Programmu daļas direktores Janas Semjonovas un izklaides šovu producenta komerctelevīzijās Kristapa Valdnieka kandidatūra.

Iepriekš LTV pauda bažas par iespējami negodprātīgu valdes locekļu atlases procedūru, jo būtisko valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos varētu ieņemt nevis iespējami profesionālākais kandidāts, bet gan kompromisa figūra starp NEPLP un politiķiem.

Tikmēr NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska norādīja: tas, ka publiskajā telpā jau izskanējuši kandidātu vārdi uz LTV valdes locekļu amatiem, ir vērtējams kā spiediens uz NEPLP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt