Dienas ziņas

Ādažos izglītojošas veloorientēšanās sacensības

Dienas ziņas

«Tautas panorāma» rīt Salā un Talsos

Kā pašvaldības atbalsta trūcīgos skolēnus?

Jaunākie
Interesanti

Ieskats: Kā pašvaldības atbalsta trūcīgos skolēnus

Sabiedriskais transports bez maksas, brīvpusdienas un naudas pabalsts. Šie ir populārākie veidi, kā pašvaldības atbalsta trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes, sākoties skolai. Pētot pabalstu apmēru,  var secināt, ka visbiežāk skolēniem vajadzīgo mācību piederumu iegādei pašvaldības atvēl vidēji 30 līdz 50 eiro.

Nav noslēpums, ka pirmais septembris ģimenēm, kurās aug skolas vecuma bērni, ir arī tēriņu laiks. Jāiegādājas svētku tērps un ziedi, skolas soma, mācību piederumi. Turklāt mēdz būt tā, ka bērni uz skolu arī jāizvadā, rodas vēl citi izdevumi.

"Ir ļoti grūti, pat, neskatoties uz to, ka skola nopērk grāmatas un darba burtnīcas. Soma mums ir no pagājušā gada, uz to varam ieekonomēt. Kopumā gan jārēķinās ar kādiem 150 līdz 200 eiro. Tas ir atkarīgs no vecāku iespējām," stāsta divu skolēnu mamma Jeļena. 

“Panorāma” skaidro, kā pašvaldības atbalsta tos, kuriem sokas grūtāk - trūcīgās un mazdnodrošinātās ģimenes.

"Tās rīdzinieku ģimenes, kuru ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā uz ģimenes locekli nepārsniedz 192 eiro, var saņemt pabalstu mācību līdzekļu iegādei un tie ir 35 eiro un 57 centi. Tas ir tiešām tiem cilvēkiem, kam ir grūtības iegādāties pašu nepieciešamāko," norāda Lita Brice, Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve.

LTV izsūtīja e-pastus vairākām pilsētām, atbildes saņemot no sešām. Secināms, ka izmaksāt naudas pabalstus ir ierasta prakse.

Trūcīgiem un maznodrošinātiem skolēniem Rīga maksā minētos 35,57 eiro. Nedaudz mazāka summa ir Liepājā – 30 eiro, tikpat Ogrē. Nedaudz vairāk Daugavpilī – 35 eiro. Jūrmala trūcīgiem bērniem mācību piederumu iegādei izmaksā pat 50 eiro lielu vienreizēju pabalstu, un Jelgava – 57 eiro apmērā. Tāpat pašvaldības labprāt apmaksā brīvpusdienas un sabiedrisko transportu.

Jautāta, vai pašvaldības cenšas nodrošināt pilnu "starta komplektu" 1. septembrim, Ilze Rudzīte, Pašvaldību savienības padomniece sociālajos jautājumos atbild noraidoši:

"Tas droši vien būs gan sporta tērps, gan sporta apavi, gan mācību līdzekļi, tā būtu ļoti liela summa. Es gribētu uzsvērt, ka pašvaldības daļēji kompensē, nevis pilnībā nodrošina."

Pašvaldību padomnieces ieskatā svarīgi uzsvērt, ka brīvpusdienu un sabiedriskā transporta atbalsts ir visu mācību gadu, nevis vienreizējs, un ļauj ģimenēm ietaupīt ievērojamus līdzekļus.

Tas, cik lielā mērā pašvaldības atbalsta ģimenes, ir katras vietvaras izvēle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt