Iepazīstinās ar pensiju un pabalstu eksportu ES

Par to, kādas ir Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesības un pienākumi sociālās drošības jomā, dodoties strādāt uz citām dalībvalstīm vai atgriežoties Latvijā, ceturtdien runās informatīvajā seminārā ES mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī.

Semināra nosaukums ir „Sociālā drošība Eiropas Savienībā: pabalstu un pensiju eksports”.

 „Viena no ES pamatbrīvībām ir iespēja brīvi gan ceļot, gan arī strādāt ES dalībvalstīs. Strādājot dažādās valstīs, tiek veiktas arī sociālās apdrošināšanas iemaksas, līdz ar to cilvēkiem ir iespējas saņemt nepieciešamības gadījumā pabalstus un pēc tam attiecīgi pensijas,” stāsta ES mājas pārstāve Anita Jansone.

„Šajā seminārā, ko mēs rīkojam sadarbībā ar Labklājības ministriju un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, eksperti stāstīs, piemēram, vai un kā iespējams Latvijā saņemt pabalstus pēc atgriešanās no darba vai ilgstošākas prombūtnes citās valstīs, kā arī - kā tiek summēti nodarbinātības periodi dažādās ES valstīs. Jo ir piemēri, kad cilvēki no Latvijas aizbrauc uz kādu citu valsti pastrādāt, tad atgriežas Latvijā vai pēc tam dodas uz vēl kādu citu valsti, un visi šie nodarbinātības periodi summējas pensijā, ko pēc tam iespējams saņemt Latvijā vai citās valstīs,” saka Jansone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti