Ielās sastaptie rīdzinieki uzskata, ka pulksteņu grozīšana jāpārtrauc

Šodien, pagriežot pulksteņu rādītājus stundu atpakaļ, esam atgriezušies pie ziemas laika. Tas nozīmē, ka turpmāk rīti būs gaišāki, bet tumsa iestāsies jau pēcpusdienā. Tomēr jau drīzumā, ja Eiropas Savienības valsts spēs vienoties, no pulksteņa grozīšanas dalībvalstis varētu atteikties.

Ielās sastaptie rīdzinieki uzskata, ka pulksteņu grozīšana jāpārtraucRūdolfs Krieviņš/LR
  Latvijas Radio uzrunāja rīdziniekus, lai noskaidrotu – vai, viņuprāt, jāpaliek pie vecās kārtības un jāturpina pulksteni grozīt, vai visu gadu jādzīvo pēc viena – vasaras laika. Rīdzinieki vairākumā uzskata, ka pulksteņa grozīšana būtu jāpārtrauc.

  „Es vispār nevēlos, lai grozītu pulksteni. Tāpat jau nav patīkami, laika apstākļi jau kaut ka izmainās,” uzskata uzrunātais seniors. Viņam piekrīt arī otrs, ar kuru kopā atnākuši atpūsties uz soliņa pie Rīgas kanāla:

  „Četros dienā būs tumšs, nu, vai patīkami? Nav jau patīkami, labāk piecos, sešos ir tumšs. Bet tagad būs ziemā jau četros tumšs. No rīta mēs guļam, kas kuram tur...”

  Tomēr par pulksteņa grozīšanas atstāšanu ir kāds jaunietis. Viņš saka, ka ir dzirdējis par plāniem pulksteņa grozīšanas atcelšanu, tomēr uzskata, ka tam ir pamatoti iemesli.

  „Manuprāt, pilnīgi noteikti nepiekrītu, jo tas jau ir zinātniski, tas ir vajadzīgs. Tas nav, - jā, mēs esam kulturāli un tā darīsim, tas ir drīzāk, lai saglabātu to dienas ciklu un visu pārējo,” uzskata jaunietis.

  Kad Latvijas Radio uzrunā pretimnākošu sievieti ar bērnu, pirmais atbildēt grib jaunais puika. Viņš saka, ka labprātāk paliktu pie viena laika. Tikmēr uzrunātā sieviete uzskata, ka laika grozīšana būtu jāpārtrauc.

  „Man ir grūti pārskaņoties, īpaši veciem cilvēkiem arī, slimiem bērniem, dzīvniekiem, tāpēc uzskatu, ka noteikti nevajag. Pie kura paliek? Man tā kā vienalga, kā vienojas cilvēki,” stāsta Latvijas Radio uzrunātā rīdziniece.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti