Dienas ziņas

Top aizsardzības plāns Ziemupes dabas liegumam

Dienas ziņas

Kuldīgā vēlas radīt dizaina krēslus

Izbrīna Labāko Skolu Reitinga Nosacījumi

Iekļūstot reitingu augšgalā ar vienas skolnieces panākumiem, Alojas skola nesaņem apbalvojumu

Draudzīgā aicinājuma fonds suminājis Latvijas labākās skolas par augstiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos pagājušajā mācību gadā. Nemainīgi par absolūti labāko atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Ļoti labi eksāmenu rezultāti bijuši arī Alojas Ausekļa vidusskolai, kas kopvērtējumā starp visām izglītības iestādēm ierindojās otrajā vietā. Taču bija nepatīkams pārsteigums, ka apbalvojumu tā tomēr nesaņēma, jo izrādījās – ar izcilību eksāmenus nokārtojusi vienīgā absolvente.

Alojas Ausekļa vidusskola pēc pērnā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem ieguvusi 7,95 punktus, tā nedaudz atpaliekot no skolu reitinga līderes Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas ar iegūtajiem 8,29 punktiem. Alojas Ausekļa vidusskola lepojas, ka tās vienīgā absolvente spējusi uzrādīt tik izcilus rezultātus, kas labāki pat par daudzās ģimnāzijās kopumā iegūto vērtējumu. Tāpēc skolu skumdina fakts, ka viena skolēna panākumi netiek uzskatīti arī kā visas skolas sasniegums.

“Latvija ir pietiekoši maza, lai mēs arī vienu skolnieku uzskatītu par vērtību. Es nezinu, droši vien jau reitingā ir jāņem vērā skolēnu skaits, bet šajā gadījumā mēs lepojamies ar to, ko esam izdarījuši,” saka Alojas Ausekļa vidusskolas direktore Inese Mētriņa.

Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga konkursā, kurā atsevišķi tiek izceltas ģimnāzijas, pilsētu un lauku vidusskolas, kā arī specializētās izglītības iestādes, attiecīgās nominācijas reitingā aiz svītras paliek skolas, kurās eksāmenus kārtojuši mazāk nekā trīs skolēni. Tā arī sanācis ar Alojas Ausekļa vidusskolu, tās vietā topa virsotnē iekļaujot citas skolas. “Visā valstī centralizētajos eksāmenos uzdevumi ir vienādi, tad vai būtu godīgi un pareizi viena skolēna rezultātu atstāt maliņā un pierakstīt, ka tas ir ārpus konkursa tāpēc, ka esi viens?” vaica Alojas Ausekļa vidusskolas latviešu valodas skolotāja Ilona Vītola.

Šajā mācību gadā topošo absolventu skaits gan būs lielāks – astoņi skolēni, no kuriem arī tiek sagaidīti visai labi rezultāti. “Cerams, ka būs tikpat labi kā pagājušā gadā, kad bijām gandrīz labākā skola valstī,” saka Alojas Ausekļa vidusskolas 12.klases skolnieks Edgars Roļskijs.

Vairāki jaunieši pēc skolas absolvēšanas nolēmuši tālāk doties mācīties uz Rīgas Tehnisko universitāti, kāds lūkojoties Mūzikas akadēmijas virzienā, bet pērnā gada absolvente šobrīd studē Vidzemes Augstskolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti