Iedzīvotāji var pieteikties e-adresei

No piektdienas, 12.oktobra, ikviens iedzīvotājs var pieteikties oficiālajai elektroniskajai adresei. E-adreses ieviesēji skaidro, ka tās galvenais mērķis – vienuviet nodrošināt iedzīvotājiem ātru, pieejamu elektronisko saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm.

Jūnijā, kā paredzēja Oficiālās elektroniskās adreses likums, e-adresi sāka izmantot valsts un pašvaldības iestādes. Bet tagad tai pieteikties var arī iedzīvotāji, tādējādi iesaistoties sistēmas pilotprojektā, kas ilgs līdz decembra beigām.

Tā cilvēki varēs iepazīties ar e-adreses darbību, bet iestādes – pārbaudīt, kā darbojas saziņa ar iedzīvotājiem reāli dzīvē.

"Iedzīvotājs, aktivizējot e-adresi, pasaka divas lietas – visām valsts iestādēm kļūst saistoši sazināties ar viņu tikai elektroniskā veidā uz oficiālo elektronisko adresi. Un visa saziņa, kas viņam notiek ar valsts iestādēm elektroniskā veidā, ir vienuviet šajā oficiālajā elektroniskajā adresē portālā "Latvija.lv". (..) E-adrese darbosies līdzīgi kā internetbanka – e-adresē jūs varat ieiet vai ar savu eID karti vai mobilo ID, kas ir jūsu telefonā. Un attiecīgi tur tiek nodrošināta šī visa personas datu aizsardzība un drošība," skaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.

Iedzīvotājiem pieteikšanās e-adresei ir brīvprātīga un bez maksas.

Cilvēkiem gan jārēķinās, ka pieeja sistēmai var nebūt uzreiz, jo, lai aktivizētu savā tālrunī, piemēram, mobilo ID, var nākties pāris dienu gaidīt.

Oficiāli e-adreses lietošana sāksies no 2019.gada janvāra.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti