Ieceļotājiem no augsta riska valstīm būs jāuzrāda Covid-19 testa negatīvs rezultāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Valdība vienojās, ka ieceļotājiem Latvijā no augsta riska valstīm jāuzrāda Covid-19 testa negatīvs rezultāts, lai samazinātu strauju Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatību Latvijā.

Veselības ministrija izmaiņu pamatojumā norādīja, ka saistībā ar gaidāmajiem svētkiem ir sagaidāma pastiprināta iedzīvotāju mobilitāte, pastiprināta ceļošana, tai skaitā no valstīm, kur Covid-19 omikrona paveids jau ir īpaši izplatījies. Tāpēc neatkarīgi no Covid-19 sertifikāta esamības ieceļotājiem būs nepieciešams veikt arī Covid-19 testu. 

Covid-19 testam ir jābūt veiktam pirms ieceļošanas:

  • pēdējo 72 stundu laikā RNS tests,
  • pēdējo 48 stundu laikā antigēna tests.

Testa rezultātam jābūt negatīvam, un ceļotājam tas jāuzrāda pārvadātājam. 

Ja persona ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu ieceļo, piemēram, ar personīgo transporta līdzekli un nav veikts Covid-19 tests pirms iebraukšanas Latvijā, Covid-19 tests jāveic nekavējoties pēc ieceļošanas Latvijas tuvākajā laboratorijā, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā.

Prasība būs spēkā no piektdienas, 24. decembra, līdz 11.janvārim.

Prasība attieksies uz ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas un Krievijas.

Prasība par nepieciešamību veikt testu netiek attiecināta uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, personām, kuras Latvijas šķērso tranzītā, uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, informēja Veselības ministrija.

Lēmumu valdība pieņēma, četriem Jauno konservatīvo partiju pārstāvošiem ministriem pret to iebilstot. Tostarp satiksmes ministrs Tālis Linkaits norādīja, ka līdz ar šo prasību tiks kontrolēti pasažieri, kuri ielidos Rīgā, bet izpaliks ieceļotāju kontrole uz sauszemes robežām.

KONTEKSTS:

Pasaulē arvien straujāk izplatoties jaunam Covid-19 variantam, kam piešķirts nosaukums "omikrons", iepriekš lidostā "Rīga" varēja nodot brīvprātīgu bezmaksas Covid-19 testu. Tāpat decembra vidū uzsāka veikt Covid-19 skrīningus izlases veidā ielidojušajiem no virknes valstu.

Spēkā ir arī valdības noteiktais ceļošanas ierobežojums no astoņām Āfrikas valstīm kontinenta dienvidos, kur jaunais variants tika sākotnēji atklāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti