Dienas ziņas

25. jubileju nosvin ar labdarības pasākumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iecavas novadā sāk balsošanu par teritoriālo reformu

Iecavas novadā sāk balsošanu iedzīvotāju aptaujā par teritoriālo reformu

Saspringta šī vasara būs vairumam novadu, kas palēnām sāk sabiedrisko apspriešanu par savu nākotni. No šodienas balsot par savas pašvaldības saglabāšanu vai tās pievienošanu Bauskas novadam var iecavnieki. Kādu nākotni viņi vēlas? Un kā aizvadīta pirmā publiskās apspriešanas diena?

Baidoties zaudēt varu un identitāti, Iecavas novadā vēl aprīlī diskutēts par pilsētas statusa iegūšanu, taču šobrīd šīs debates atstātas bez ievērības. Administratīvi teritoriālā reforma paredz Iecavas novada pievienošanu Bauskai.

Lai atbildētu uz jautājumu “vai jūs atbalstāt novada saglabāšanu?”, jāaizpilda speciāla veidlapa. To var saņemt pašvaldībā vai jebkurā tās iestādē. Jānorāda arī personas kods un deklarētā adrese, lai pašvaldība viegli varētu identificēt personas saistību ar novadu.

Vectētiņš Andris kopā ar mazmeitām Keriju un Ketiju bija vieni no pirmajiem, kas aizpildīja veidlapu. "Tad, kad mēs būsim Bauskai pievienoti, tad mēs būsim nomale. Nekādā gadījumā!" uzskata Andris.

Pensionārs Rolands Iecavā dzīvo vairāk nekā 40 gadus. Bibliotēkas 1. stāvā viņš iemet lapiņu ar ūdens skaitītāju rādījumiem. Viņš ir pret reformu, jo domā, ka tad visi pašvaldības sniegtie pakalpojumi būs pieejami vien 20 kilometru attālumā.

"Tās visas lietas šeit mēs varam nokārtot, un nevajag mums citus kungus. Mēs esam savus ievēlējuši, un mums ir tāda gribēšana, lai viņi vada mūs tālāk," norādīja Rolands. "Tās reformas ir apnikušas. Un kāds labums no viņām? Nekāds! Visi kaut kur brauc, paplašina, būs tālāk jābrauc. Ko vecie cilvēki darīs?" pauda Laimonis.

Lai gan vairums Latvijas Televīzijas uzrunāto iecavnieku balso par novada patstāvības saglabāšanu, daļa uzskata citādāk. Piemēram, Lorenss teic – lielāks novads ir spēcīgāks novads.

"Es domāju, ka tas tikai nāktu par labu. Iecava varētu izmantot Bauskas peldbaseinu, Bauskas sporta laukumus un arī Bauska varētu izmantot Iecavas labumus," uzskata Lorenss.

Iecavas mērs ir pret pievienošanos Bauskai. Tomēr gaidīšot, kā nolems vairākums. "Kur Jūs esat redzējusi vienā novadā divas mākslas skolas? Kur Jūs esat redzējusi divas sporta skolas? Kur Jūs esat redzējusi divas poliklīnikas? Šāda savienošana nekādu pienesumu nedod. Arī iedzīvotāji uzskata, ka viņiem pakalpojumi attālināsies," teica Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks.

Lai aptauju atzītu par vērā ņemamu, savs viedoklis jāizsaka vismaz 357 iecavniekiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Šodien to izdarījuši jau vairāk nekā 100 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti