Hānbergs: Meklēsim gaišumu domās un darbībā

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli" Zvaigznes dienā izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam „Laiks Ziedonim!", kas cildinās cilvēkus par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam Imantam Ziedonim ir bijušas svarīgas.

Apbalvojuma ideja tika izlolota pirms vairākiem gadiem kopā ar dzejnieku, un tās galvenais mērķis ir meklēt varoņus un ļaut tautai caur tiem redzēt savu leģendāro cildenumu. Ideja iestrādāta fonda „Viegli" stratēģijā un šogad pārtapusi projektā ar saukli „Laiks tautai savu spēku redzēt!". Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā – izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība.

Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās. Vērtēšanā fonds „Viegli" aicinājis iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot tos par šīs nozares vizionāriem. Viens no vizionāriem ir rakstnieks Ēriks Hānbergs. Intervijā Latvijas Radio Hānbergs uzsvēra, ka izvirzīto personību un viņu darbībās vērtēšanā viens no galvenajiem kritērijiem būs – vai Imantam Ziedonim tas būtu pieņemami?

Sarunā par šodienu Hānbergs norādīja, ka Latvijā ir gan romantika, gan pagātnes, tagadnes un nākotnes sasaiste, gan optimisms. Ir jāstrādā, nevis jāčīkst par negatīvo – slinkumu, aizbraucējiem, neizdarību...

„(..) „Sējēja" žūrijas grupā mums nemudinot katrā novadā stāstīja par ģimenēm, kas atgriezušās un cik tās ir spilgtas, varošas un darošas, tātad tas ir signāls, ka gan prom plūst, gan sākusies arī atplūsme. Un tas manī un sabiedrībā vieš optimismu, ka mēs neesam pazuduši," savu pozitīvismu pauda Hānbergs.

Apbalvojums „Laiks Ziedonim" tiks pasniegts 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti